• 0
0
  • Wyświetleń: 615
  • Dodano: 2019-10-05 / 14:14
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie sprzętu sportowego - czy warto je wykupić?

 
 
Ubezpieczenie sprzętu sportowego - czy warto je wykupić?
Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami i nadszedł już czas na rozpoczęcie przygotowań do wyjazdu. Dzisiaj opowiemy Ci o ubezpieczeniu sprzętu sportowego, które reklamowane jest jako rozwiązanie problemów wszystkich miłośników jazdy na nartach na snowboardzie. Sprawdź z nami, co obejmuje ubezpieczenie sprzętu sportowego oraz czy warto interesować się tego typu ochroną.


Polisa turystyczna nie wystarczy?
Z pewnością, gdy zacząłeś czytać ten tekst, pomyślałeś sobie "a nie wystarczy zwykła polisa turystyczna?". Otóż nie. Oczywiście ubezpieczenie podróżne zawiera w sobie zapisy o wypłaceniu zadośćuczynienia za zgubione lub skradzione bagaże, ale w 99% nie obejmują sprzętu sportowego. Wynika to z faktu, że narty lub deska do snowboardu są zazwyczaj bardzo drogie, a poza tym dyscypliny zimowe niosą za sobą zbyt duże ryzyko wypadków. Właśnie z tego powodu ubezpieczyciele stworzyli dedykowany produkt w postaci polisy, chroniącej cenne sprzęty sportowe. Jeśli więc zależy Ci na kompleksowej ochronie, rozszerz swoje dotychczasowe ubezpieczenie o ochronę przyrządów do uprawiania Twojej ulubionej dyscypliny. Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://ubezpieczenie24.org/

Jaką wysokość polisy wybrać?
Tutaj sytuacja jest bardzo indywidualna ze względu na różną wartość sprzętu sportowego.Z naszego doświadczenia wynika, że najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie polisy, która w razie wypadku lub innej nieprzewidzianej sytuacji pozwoli Ci na odkupienie identycznego sprzętu. Nie zapomnij wziąć pod uwagę wszystkich elementów składających się na zestaw, czyli kasku, gogli oraz ubrań.

Na co uważać przy podpisywaniu umowy?
Ubezpieczyciele korzystają z luk prawnych i pod przykrywką skomplikowanych zapisów chcą często ograniczyć swoją odpowiedzialność.Dokładnie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Umowy i upewnij się, że definicja sprzętu sportowego jest taka sama zarówno dla Ciebie, jak i dla ubezpieczyciela . W razie jakichkolwiek wątpliwości zgłaszaj obiekcje i żądaj zmian zapisów umowy. W innym wypadku możesz podpisać dokument, który nie będzie dla Ciebie korzystny i narazi Cię na dodatkowe koszty. 

Jaki jest zakres ochrony sprzętu sportowego?
Najważniejsze jest to, że polisa działa zarówno w trakcie wyjazdu, jak i podczas transportu. Jeśli decydujesz się na przewoźnika lub przechowywanie sprzętu, musisz mieć na wszystko pokwitowania oraz zadbać o to, by sprzęt znalazł się w specjalnie przygotowanym do tego pomieszczeniu chronionym zamkiem na klucz, mechanicznym lub elektronicznym (wszystkie wytyczne znajdziesz w OWU). Polisa zakłada również wypłatę zadośćuczynienia w przypadku kradzieży oraz uszkodzenia, wynikających ze zdarzeń losowych i żaden sposób niespowodowanych przez osobę objętą ochroną.

Podsumowanie
Jak sam widzisz, ubezpieczenie sprzętu sportowego jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy wybierają się na ferie zimowe i mają zamiar szaleć na stokach. Nie warto ryzykować sprzętem, na który tak ciężko pracowałeś.Na pewno też wiesz, że wystarczy chwila, by doszło do wypadku lub kradzieży. Pamiętaj jednak, żeby dokładnie zapoznać się z umową polisy, na którą się zdecydowałeś. Nie bój się też zgłaszać swoich wątpliwości oraz wniosku o zmiany w zapisach.

Artykuł sponsorowany

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia