• Wyświetleń: 2282
    • Dodano: 2019-10-05 / 16:08

Dziewczyny z UNI Opole wygrywają ciężki pojedynek w Mielcu

(Fot. Archiwum)

Wilczyce z Opola w swoim drugim meczu pierwszej ligi siatkówki kobiet pokonały na wyjeździe Stal Mielec. Zawodniczki w pierwszych dwóch setach zdecydowanie zdominowały przeciwniczki. O zwycięstwo musiały jednak ostro powalczyć.

Pojedynek opolskich siatkarek o kolejne ligowe punkty rozpoczął się fenomenalnie. W pierwszym secie drużyna UNI Opole rozgromiła rywalki wynikiem 25:14. Drugi set Wilczyce również rozstrzygnęły na swoją korzyść wygrywając 25:15. W trzecim podejściu zawodniczki opolskiego klubu nieco osłabły i przegrały 25:19. Czwarta partia była dość wyrównana, ale ostatecznie zakończyła się na korzyść Stali Mielec rezultatem 25:23.

Końcówka meczu okazała się bardzo nerwowa dla obu zespołów. Pojedynek był bardzo wyrównany, ale dwa asy serwisowe naszych zawodniczek (Weronika Wołodko, Marta Ciesiulewicz) rozbiły rywalki. Ostatecznie Opolanki potwierdziły legendę o tym, że są mistrzyniami tie breaka i zakończyły seta z wynikiem 15:13, a całe spotkanie wygrały 3:2.

To drugi wygrany mecz zawodniczek z Opola w pierwszej lidze siatkówki kobiet w tym sezonie. Po pierwszej kolejce Wilczyce były liderem. Przed klubem trzecie starcie z zawodniczkami MKS Jarosław. Mecz odbędzie się w opolskiej Stegu Arenie 12 października o godz. 16.00.