• 0
0
 
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 857
  • Dodano: 2019-10-04 / 11:20
  • Komentarzy: 1

W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym odbędzie się Opolskie Forum Zawodowe

 
 
W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym odbędzie się Opolskie Forum Zawodowe
Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu jest organizatorem wydarzenia pn. Opolskie Forum Zawodowe, które odbędzie się 10 października 2019 roku o godzinie 10.00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.


Będzie to spotkanie eksperckie w zakresie kształtowania regionalnej polityki edukacyjnej i zatrudnieniowej skierowane do przedstawicieli samorządu terytorialnego, środowisk akademickich, przedsiębiorców oraz instytucji edukacji i rynku pracy. Jego celem będzie omówienie stanu i perspektyw kształcenia zawodowego i ustawicznego w województwie opolskim, ale przede wszystkim sformułowanie rekomendacji w obszarze polityki rynku pracy. Sprzyjać temu będzie otwarta formuła spotkania polegająca na możliwości włączenia się do dyskusji prowadzonej przez ekspertów. Szerokie spektrum omawianych podczas Forum tematów może stanowić inspirację do dalszych działań związanych z rozwojem zasobów ludzkich. Będzie to również okazja do omówienia roli i perspektyw wykorzystania Krajowego Funduszu Szkoleniowego w kształceniu ustawicznym.

Do udziału w forum zaproszono Panią Irenę Wolińska (wieloletniego pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia szczebla ministerialnego, aktualnie niezależnego eksperta i prezesa Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Rynku Pracy S-TO-S), Panią Katarzynę Hall (Minister Edukacji Narodowej w latach 2007-2011) oraz dr hab. Brygidę Solgę - profesor Politechniki Opolskiej, która w swojej pracy naukowej zajmuje się rozwojem regionalnym.

W ramach wydarzenia planowana jest także część wystawiennicza - prezentacja innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych (m.in. wypracowanych w ramach projektów unijnych), które mogą się stać inspiracją dla nowych przedsięwzięć.

Podczas Forum prowadzone będą równolegle trzy panele tematyczne:

Współpraca szkół z otoczeniem społeczno-gospodarczym,
Kształcenie ustawiczne w regionie - stan i perspektywy,
Wyzwania dla instytucji rynku pracy.

Wstęp na wyadarzenie jest bezpłatny.
Więcej informacji pod linkiem wupopole.praca.gov.pl
Patronat 24opole
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-10-04 16:47:47 [188.123.205.*] id:1582723  
ombre: Napisał postów [17782], status [VIP] Reputacja
Forum zawodowe się odbędzie ale zawodówek od tego nie przybędzie.Ludzie którzy posiadają jako rzemieślnicy tytuł mistrza mają już co najmniej 50 lat i mogli by jeszcze kogoś wyszkolić ale nie ma chętnych.Za dwadzieścia lat już w wielu zawodach nie będzie miał kto szkolić.

Nick:
Treść: