• 0
0
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 1445
  • Dodano: 2019-10-02 / 08:31
  • Komentarzy: 0

Rusza kampania "Hospicjum to też życie"

 
 
Rusza kampania "Hospicjum to też życie"

(Fot. Mat. organizatora)

Koncerty charytatywne, Maraton Zumby czy porady psychologiczne dla rodzin, to tylko niektóre z działań zaplanowanych w ramach kampanii społecznej "Hospicjum to też życie". Akcja organizowana jest przez Centrum Opieki Paliatywnej "Betania" w Opolu.

Kampania skupia się na tematyce związanej z opieką paliatywną oraz na rodzinie, w której choroba jest kryzysem dotykającym wszystkich bliskich. Hasłem przewodnim kampanii jest "Ważni -niewidziani. Zauważ, zrozum, wesprzyj 2019." - Chcemy podkreślić konieczność wsparcia rodzin osób starszych, niedołężnych, nieuleczalnie chorych i niepełnosprawnych, którzy są pod opieką hospicjów, ale również tych, którzy na taką opiekę nie mogą liczyć. Chcemy także podzielić się hospicyjnym doświadczeniem w zakresie pomocy osobom w żałobie, a w sposób szczególny osieroconym dzieciom - podkreślają organizatorzy.

W ramach inicjatywy organizatorzy zaplanowali wiele wydarzeń towarzyszących. Cykl spotkań rozpocznie się 13 października od koncertu charytatywnego "Głosy dla hospicjum", podczas którego zbierane będą fundusze na rzecz COP "Betania". Impreza rozpocznie się punktualnie o godzinie 14.00 na parkingu za Publiczną Szkołą Podstawową w Chrząstowicach.

Trzy dni później, 16 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Minorytów 4 w Opolu odbędzie się uroczysta Gala Betanii.

Z kolei dnia 19 października w godzinach 9:00-12:00 w Hospicjum Betania planowany jest Dzień Opiekuna, a także konsultacje psychologiczne dla rodzin, opiekunów osób chorych oraz rodzin w żałobie.

W ramach kampanii organizatorzy planują także przeprowadzenie między innymi Maratonu Zumby (18.10.2019 r. w LO 1 ul. Licealna 3 w Opolu), meczu charytatywnego z jednej z opolskich drużyn sportowych, konkursu fotograficznego "Ważni -niewidziani. Zauważ, zrozum, wesprzyj", a także Mikołajek.

Szczegóły dotyczące konkretnych imprez oraz ramowy plan kampanii znajdują się na stronie https://www.hospicjumopolskie.pl/
Patronat 24opole
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia