• 0
0
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 1181
  • Dodano: 2019-10-01 / 08:40
  • Komentarzy: 0

Urszula zaśpiewa na rzecz opolskiej Katedry

 
 
Urszula zaśpiewa na rzecz opolskiej Katedry

(Fot. Archiwum)

 <i>(Fot. Mat. UM w Opolu)</i>

(Fot. Mat. UM w Opolu)

27 października w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego swoje największe przeboje zaśpiewa Urszula. Dochód z koncertu "Trio Akustycznie" zostanie przeznaczony na poczet renowacji Katedry Opolskiej.

Remont świątyni trwa już kilka lat, ale potrzeby finansowe wciąż są duże. - Wiecie państwo doskonale jak wiele wagi przykładamy do tego, żeby Katedra, która niebawem będzie obchodzić 1000-lecie sprowadzenia relikwii Świętego Krzyża do Opola, na ten piękny jubileusz odzyskała blask, odzyskała urodę i przypominała o tych pięknych, historycznych wydarzeniach, które w samej Katedrze się odbywały, ale również aby siłą swojego ducha oddziaływała na cały region - zaznacza Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Jak podkreślają księża, aby tak się stało jest jeszcze sporo do wykonania. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem już w marcu zakończą się wszelkie prace na rusztowaniach. Później odnowione zostaną wnętrza świątyni w tym krypty, biblioteka i skarbiec.

- Prace remontowe trwają kilka lat i przynoszą już oczekiwany efekt i skutek. Zapraszam serdecznie na koncert, bo to jest zawsze okazja, żeby wesprzeć to dobre i piękne dzieło, które jeszcze wymaga wiele prac. Zapraszam serdecznie i za wszelką pomoc dziękuję - zachęca Rudolf Pierskała, Biskup Opolski.

Koncert odbędzie się w niedzielę 27 października o godz. 18:00 w auli opolskiego seminarium duchownego. Przed występem gwiazdy wieczoru Urszuli, największe przeboje Czesława Niemena zaprezentuje Opolanka Anna Maria Mbayo.

Cegiełki do nabycia są w cenie 30, 40 i 60 złotych w opolskiej kurii, na wydziale teologicznym w kancelarii parafialnej przy Katedrze Opolskiej.


reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia