• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1855
  • Dodano: 2019-09-28 / 11:11
  • Komentarzy: 0

Pediatria w Głubczycach zawieszona. Lekarze nie chcą pracować w szpitalu

 
 
Pediatria w Głubczycach zawieszona. Lekarze nie chcą pracować w szpitalu

(Fot. Dżacheć)

20 września oddział pediatrii w szpitalu w Głubczycach został zawieszony. To już druga sytuacja, kiedy głubczycki szpital zawiesza jeden ze swoich oddziałów.


Jak słyszy się na szpitalnych korytarzach, problem niekoniecznie wynika tylko z braku lekarzy. Lekarze po prostu nie chcą pracować w szpitalu. Wiąże się to nie tylko z dużą odpowiedzialnością, ale również z tym, że młodzież studiująca medycynę nie wraca do lokalnych szpitali, młodzi lekarze wolą pracować w dużych ośrodkach i miastach.

Dariusz Szymański, zastępca dyrektora ds. medycznych podkreśla, że powodem zawieszenia jest głównie brak lekarzy. - Na oddziale pediatrii w Głubczycach pracowało dotychczas 3 pediatrów, jeden odszedł do przychodni, drugi specjalista zwolnił się i wiem, że prowadzi rozmowy w sąsiednich szpitalach w sprawie swojego zatrudnienia. Żeby oddział mógł funkcjonować potrzebnych jest 3 lekarzy pediatrów, w tym momencie jest tylko ordynator. Lekarze nie są zainteresowani teraz pracą w szpitalu. Osobiście rozmawiałem z kilkunastoma lekarzami - mówi.

- 20 września zawiesiliśmy oddział, wstępnie na 2 tygodnie jednak już wiemy, że termin się wydłuży, odeszło 2 lekarzy. Szukamy cały czas nowej kadry poprzez ogłoszenia w gazecie lekarskiej, przez firmy zajmujące się rekrutacjami i prywatne kanały. Odzew jest znikomy, pomijając odzew pani doktor z Wrocławia nikt się nie zgłosił. Rocznie w oddziale jest 500 hospitalizacji, dziś dzieci, które trafiały do nas korzystają z opieki w Raciborzu, Krapkowicach. Rysuje się szansa, że oddział będzie znów uruchomiony od 1 listopada. Oddział neonatologii funkcjonuje teraz dobrze i nie widać żadnego zagrożenia - tłumaczy Adam Jakubowski dyrektor SPZOZ w Głubczycach.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".