• 0
0
 
  • Wyświetleń: 1973
  • Dodano: 2019-09-19 / 13:47
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Zalety i wady okapu podszafkowego

 
 
Zalety i wady okapu podszafkowego
Okapy podszafkowe to jedne z najbardziej popularnych okapów na rynku. Świetnie sprawdzają się zarówno w roli pochłaniacza, jak i wyciągu. Ich ogromną zaletą jest to, iż mają stosunkowo niewielkie rozmiary i doskonale nadają się do zabudowy. Można je schować w szafce. Można też je pod nią umieścić. Często są zaś tak projektowane, aby nie stanowiły dominującego akcentu w kuchni.


Zalety i wady okapu podszafkowego
Okap podszafkowy to idealne urządzenie dla każdego, kto preferuje funkcjonalność nad wizualny przepych. Warto podkreślić, że wiele modeli tego rodzaju wykorzystuje teleskopową, wysuwaną tackę, dzięki czemu okap sprawniej wychwytuje parę, a jednocześnie nie musi w spoczynku zajmować dużej przestrzeni. Okap podszafkowy to także sprzęt, który docenią osoby pragnące w optymalny sposób wykorzystać przestrzeń nad kuchenką. Zabudowa i schowanie okapu pozwala na umieszczenie w półkach czy szafkach nad okapem przedmiotów, które są często wykorzystywane w gotowaniu - na przykład przypraw lub choćby akcesoriów ułatwiających pieczenie ciast.

Nie da się też ukryć, że okapy podszafkowe są wyraźnie tańsze od okapów innego rodzaju - zwłaszcza okapów wyspowych czy najnowocześniejszych okapów sufitowych i okapów blatowych. Cena dla wielu klientów może mieć znaczenie przy wyborze. Muszą oni wszakże wziąć pod uwagę, że okap podszafkowy nie najlepiej sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, w tym kuchniach otwartych. Większość okapów podszafkowych oferuje przeciętne parametry jeśli chodzi o wydajność, przez co w kuchni z dużym metrażem sprzęt ten może okazać się niewydolny, niedostatecznie oczyszczając pomieszczenie z oparów, cząsteczek tłuszczu i nieprzyjemnych zapachów.

Okapy podszafkowe Nortberg

Oczywiście, dobrych okapów na rynku nie brakuje. Jest mnóstwo marek sieciowych, z których wielu klientów będzie w pełni zadowolonych. Ale też warto dać szansę mniej znanym brandom AGD, które nastawiają się na specyficzną niszę i z sukcesem wykorzystują jej potencjał. Tak jest na przykład z marką Nortberg kierowaną do klientów szukających produktów z najwyższej półki, ekskluzywnych, a zarazem dostępnych w konkurencyjnych cenach.

Okapy podszafkowe Nortberg odznaczają się wysoką dbałością o detal i jakość. Luksusowy wygląd idzie tu w parze z funkcjonalnością oraz solidnym wykonaniem. Nortberg tworzy urządzenia, które mają posłużyć klientom firmy przez długie lata.

Minimaliści z pewnością znajdą w ofercie firmy ciekawe modele.Przykładem może być energooszczędny i bardzo wydajny okap podszafkowy Nortberg Lando Glass Black. Czarny kolor, front pokryty czarnym, hartowanym szkłem, a także klasyczny, prostokątny kształt muszą przypaść do gustu każdemu, kto lubi prostotę i elegancję. Okap sprawdzi się nie tylko w kuchniach typu high gloss, ale w nich w największym stopniu wtopi się w otoczenie.

Innym ciekawym okapem w ofercie marki jest model Amadis Inox. To uniwersalny okap podszafkowy, który można schować w zabudowie tak, by było widać jedynie wysuwaną teleskopową tackę oraz dolną część okapu. To cichy okap, który sprawnie pozbędzie się z kuchni nieprzyjemnych zapachów i oparów powstających w czasie gotowania.

Dyskretny charakter okapów podszafkowych sprawia, że urządzania tego rodzaju - obok okapów blatowych i sufitowych - powinny być brane pod uwagę przez wszystkich fanów minimalizmu. Firmy takie jak Nortberg pokazują zarazem, że konsumenci mogą dokonać satysfakcjonującego zakupu nie tylko z oferty dużych marek.

Artykuł sponsorowany

reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".