• 0
0
 
  • Wyświetleń: 1142
  • Dodano: 2019-09-16 / 10:30
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Jak wybrać polisę ubezpieczeniową dla dziecka?

 
 
Jak wybrać polisę ubezpieczeniową dla dziecka?
Wybór odpowiedniego ubezpieczenia dla dziecka to jedna z ważniejszych decyzji, którą większość rodziców podejmuje wraz z początkiem roku szkolnego. Multiagencja CU Partner z Opola podpowiada, na co zwrócić szczególną uwagę oraz jak dobrać odpowiedni zakres polisy do potrzeb naszej pociechy.


Dzieci w wieku szkolnym są narażone na liczne urazy. Mimo usilnych chęci nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji, które mogą skutkować mniejszym lub większym uszczerbkiem na zdrowiu naszych pociech.

Zakres ubezpieczenia dziecka powinien być indywidualnie dopasowany do jego potrzeb. Pod uwagę musimy brać m.in. historię chorób, wyjazdy, aktywność, uprawiany sport oraz inne okoliczności, które mogą narazić naszą pociechę na niebezpieczeństwo.

Zakres ubezpieczenia

Na rynku dostępna jest cała gama produktów skierowanych do dzieci w wieku szkolnym. Jednym z podstawowych zabezpieczeń jest polisa NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jest to podstawowe zabezpieczanie i jak sama nazwa wskazuje, chroni nasze dziecko jedynie od następstw przypadkowych i pechowych zdarzeń.

Dodatkowo możemy wykupić ubezpieczenie zdrowotne, które będzie uwzględniać takie okoliczności jak poważne zachorowanie, pobyt w szpitalu lub operacje chirurgiczne. Na uwagę zasługuje również usługa assistance, która będzie wsparciem dla zorganizowania wizyty lekarskiej, transportu medycznego lub porady psychologa.

Inną formą zabezpieczenia jest polisa posagowa, która łączy w sobie funkcję ochronną oraz oszczędnościową, zapewniając dziecku lepszy start na przyszłość. Składki takiego ubezpieczenia są zazwyczaj wyższe, jednak ich część trafia na konto polisowe, które jest udostępnione dziecku po ukończeniu 25 lat.


Na co warto zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie dla dziecka?

Oprócz wyboru odpowiedniego zakresu ubezpieczenia rodzice powinni przeanalizować sumę ubezpieczenia oraz wszelkie wykluczenia, które mogą dotyczyć uprawianych sportów lub wyjazdów zagranicznych. Warto też zwrócić uwagę na oferowaną stawkę za 1% uszczerbku na zdrowiu oraz dodatkowe usługi jak np. pokrycie kosztów rehabilitacji.
Należy pamiętać, iż bardzo niska składka może równać się niższej ochronie i sumie ubezpieczenia. Dobrze jest porównać ze sobą kilka odmiennych ofert.

W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skorzystać z usług multiagencji ubezpieczeniowej, która szybko i sprawnie wybierze najlepszą ofertę, dostosowaną do potrzeb naszego dziecka.

www.cubezpieczen.pl
facebook.com/centrumubezpieczen.opole

Centrum Ubezpieczeń Partner from Centrum Ubezpieczeń PARTNER on Vimeo.


Artykuł sponsorowany

reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".