• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1843
  • Dodano: 2019-09-09 / 15:05
  • Komentarzy: 0

Obywatelskie ujęcie pijanego motorowerzysty

 
 
Obywatelskie ujęcie pijanego motorowerzysty

(Fot. Archiwum)

Wzorową postawą wykazał się mieszkaniec Śląska, który ujął nietrzeźwego motorowerzystę. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Strzelce Opolskie. 26-letni kierowca motoroweru, podczas skręcania w boczną uliczkę, wywrócił się. Jak się okazało miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Dyżurny strzeleckiej komendy został poinformowany, o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego motorowerzysty.

Na miejscu interwencji, policjanci ustalili ze zgłaszającym, że 26-latek jadąc motorowerem, w jednej z miejscowości w gminie Strzelce Opolskie, w trakcie skręcania w boczną uliczkę, wywrócił się wraz ze swoim pojazdem. Świadek myśląc, że kierowca ma problemy, ruszył mu z pomocą. Jednak podczas rozmowy wyczuł od niego silną woń alkoholu i wezwał policjantów. Aby uniemożliwić dalszą jazdę 26-latkowi zabrał mu kluczyk. Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po weryfikacji w policyjnych systemach, okazało się, że pojazd nie był zarejestrowany, ubezpieczony oraz nie posiadał badań technicznych.

Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny. Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa świadka, który nie pozwolił pijanemu kierowcy na kontynuowanie jazdy, która mogła zakończyć się tragedią.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".