• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1450
  • Dodano: 2019-09-03 / 11:31
  • Komentarzy: 4

Bezpieczna droga do szkoły na Opolszczyźnie

 
 
Bezpieczna droga do szkoły na Opolszczyźnie
 <i>(KWP Opole)</i>

(KWP Opole)

Policjanci ruchu drogowego, prewencji i dzielnicowi włączyli się w ogólnopolskie działania "Bezpieczna droga do szkoły". Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo-wychowawczych w początkowym okresie nauki. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego w tych rejonach, aby przypomnieć im, że wraz z pierwszym dzwonkiem ruch pieszy i kołowy w tych okolicach się wzmaga.

Do rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego przygotowywali się nie tylko uczniowie, ale również policjanci. W ostatnich tygodniach wakacji policjanci ruchu drogowego sprawdzali stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości kierowali pisma do zarządców dróg z wnioskiem o usunięcie nieprawidłowości lub o uzupełnienie oznakowania.

Od początku roku szkolnego, policyjne patrole pełniące służbę w rejonach szkół będą zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Będą przypominać i uświadamiać kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych (przejścia dla pieszych). Policjanci zwrócą też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.

Stałym elementem działań pn. "Bezpieczna droga do szkoły" są spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Policjanci będą zwracać uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz wskazywać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Będą także przypominać o potrzebie noszenia elementów odblaskowych.

Wraz z początkiem roku szkolnego droga do/ze szkoły będzie stałym elementem w życiu dziecka, zatem, my dorośli, zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Działania policjantów nie ograniczają się tylko do działań prewencyjnych na początku września, ale również przed rozpoczęciem roku szkolnego. Funkcjonariusze ruchu drogowego sprawdzili infrastrukturę drogową w rejonach szkół i przedszkoli. W trakcie tych kontroli zwracali baczną uwagę na nieprawidłowości i uchybienia w oznakowaniu. Ujawnili 26 takich nieprawidłowości, o których poinformowali już zarządców tych dróg.

reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-09-03 15:24:02 [217.173.195.*] id:1580909  
wojtasoks: Napisał postów [3270], status [VIP] Reputacja
Uważajcie na siebie bombelki ;)

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
2019-09-08 20:35:31 [89.64.39.*] id:1581249  
Hopkins: Napisał postów [163], status [starszy wyjadacz] Reputacja
BĄBELKI!! Od bąbla, a nie bombelki od bomby. Od plebsu się uczycie takich głupot i naśladujecie bezmyślnie.
2019-09-11 11:21:57 [217.173.195.*] id:1581369  
wojtasoks: Napisał postów [3270], status [VIP] Reputacja
Ale moje skrzaty są bombowe stąd bombelki, może Twoje są okrągłe jak bąble, więc możesz mówić o nich bąbelki :P
2019-09-05 18:28:31 [178.252.28.*] id:1581053  
marioo: Napisał postów [790], status [rozpisany/na] Reputacja
przejście dla pieszych przy ul. Koszyka ...... samochody parkują na samym przejściu i często żeby dzieci mogły przejść bezpiecznie jest ograniczona widoczność ...... straż miejska ma to w dupie podobnie jak spółdzielnia mieszkaniowa ...... i zarząd dróg ...... chyba przepisy mówią ile nie można przed i za przejściem parkować

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia