• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2903
  • Dodano: 2019-08-29 / 14:22
  • Komentarzy: 0

Nie wrócił do zakładu karnego z przepustki, został zatrzymany za kradzieże

 
 
Nie wrócił do zakładu karnego z przepustki, został zatrzymany za kradzieże

(Fot. Archiwum)

Kryminalni z Głubczyc od kilku dni pracowali nad serią kradzieży, do których dochodziło na terenie miasta. Ich trop doprowadził do 23-latka, który jak się okazało nie powrócił z przepustki do zakładu karnego. Kara pozbawienia wolności, jaką odbywał mężczyzna, miała związek również z wcześniejszymi kradzieżami.


Głubczyccy kryminalni, zajmujący się sprawą serii kradzieży na terenie miasta, ustalili, że związek z tymi przestępstwami może mieć 23-letni mieszkaniec Głubczyc. Przypuszczenia policjantów potwierdzały zapisy z monitoringu oraz zebrane ślady. Łupem podejrzanego padały min. materiały spożywcze, elektronika, a nawet rower. Straty wyliczone przez osoby poszkodowane opiewały na kwotę blisko 3000 złotych.

Policjanci ustalili miejsce, gdzie może ukrywać się 23-latek i udali się pod wytypowany adres. Tam zastali podejrzanego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mieszkaniec Głubczyc nie powrócił z przepustki do zakładu karnego. Zasądzona kara jaką odbywał mężczyzna miała związek z wcześniejszymi kradzieżami.

Poszukiwany został przewieziony do Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich. Za popełnione przestępstwa ponownie będzie musiał stanąć przed sądem. 23-latkowi grozi wydłużenie kary pozbawienia wolności o kolejne 5 lat.

reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".