• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2927
  • Dodano: 2019-08-26 / 16:22
  • Komentarzy: 0

Na Opolszczyznę wracają upały. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne

 
 
Na Opolszczyznę wracają upały. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne

(Fot. Archiwum)

Wydano ostrzeżenia dla Opolszczyzny o burzach i powracających upałach. Gorąco będzie przez cały tydzień. Dodatkowo musimy liczyć się z tym, że zmiana pogody może nieść za sobą pojawienie się burz z gradem.


Razem z upałami meteorolodzy prognozują możliwe pojawienie się burz i opadów gradu. Takie ostrzeżenie wydano na poniedziałek 26 sierpnia. Burze z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h mogą wystąpić od godz. 13:30 dnia 26.08.2019 do godz. 23:00 dnia 26.08.2019.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem dotyczy powiatów: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, nyski i prudnicki.

Kolejne ostrzeżenie meteorolodzy wydali odnośnie upałów, które mają utrzymać się przez kolejnych kilka dni. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C. Taka pogoda utrzyma się na pewno do czwartku 29 sierpnia jednak możliwe jest, że ostrzeżenia zostaną wydłużone.

Pamiętajmy, że nie należy długo przebywać na słońcu, gdy wychodzimy na zewnątrz szukajmy cienia lub skorzystajmy z kurtyny wodnej, które jeszcze przez jakiś czas będą służyć ochłodą na ulicach Opola.

W tak upalne dni warto nie rozstawać się z butelką wody mineralnej i zwrócić szczególną uwagę na naszych najmłodszych oraz osoby starsze. Nawet na chwilę nie zostawiajmy w samochodzie dzieci czy zwierząt.


reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".