• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2129
  • Dodano: 2019-08-25 / 08:48
  • Komentarzy: 2

Brzeżanie całymi rodzinami wzięli udział w "Brzeskich dniach fantastyki"

 
 
Brzeżanie całymi rodzinami wzięli udział w "Brzeskich dniach fantastyki"
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Brzeskie Dni Fantastyki to niemal tydzień wspaniałej zabawy dla całej rodziny w otoczeniu legend, magii i historii Brzegu. Wydarzenia trwały od poniedziałku 19 sierpnia na Zamku Piastów Śląskich, na terenie Amfiteatru Miejskiego oraz w filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej.


W Brzegu przygotowano rozrywkę dla wszystkich pokoleń. Brzeskie Dni Fantastyki to szereg prelekcji, spotkań a także możliwość poznania ciekawych gier planszowych i uczestniczenia w koncertach czy grach terenowych.

Sobota, najważniejszy dzień imprezy, to festiwal spotkań, prelekcji, warsztatów, paneli dyskusyjnych i wydarzeń rozrywkowych. Od samego rana na wizytujących czekało wiele niepowtarzalnych atrakcji. W sobotę odbywały się
spotkania autorskie z najlepszymi polskimi pisarzami fantastyki, twórcami komiksu (np. nowych przygód Kajka i Kokosza), spotkać gwiazdy YouTube.

Na prelekcji pojawiła się również ekipa twórców pełnometrażowego filmu "Pół Wieku Poezji Później", który osadzony jest w świecie uwielbianego przez Polaków Wiedźmina, a swoją premierę będzie mieć już w tym roku.

Dzień zakończył się koncertem zespołu Runika, pokazem filmu Star Trek oraz "after party" w klubie muzycznym Strefa Muzyki.

Podczas wydarzenia nie zapomniano o tych najmłodszych odwiedzających. Zorganizowana została strefa dziecięca, gdzie fundowano dzieciakom animacje, przejażdżki kucykami, a także świetne warsztaty z bibuły. Oprócz tego pociechy mogły korzystać z zabawy na dmuchańcach.

Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie FaQHis, Brzeskie Centrum Kultury, Muzeum Piastów Śląskich, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Studio Circle.


reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-08-26 08:29:24 [83.238.143.*] id:1580403  
iks: Napisał postów [329], status [pismak] Reputacja
widać tłumy

Nick:
Treść:
2019-08-25 20:01:33 [31.0.34.*] id:1580385  
Polpha: Napisał postów [7835], status [VIP] Reputacja
Ten cały Brzeg to dobra fantastyka

Nick:
Treść: