• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3243
  • Dodano: 2019-08-14 / 08:27
  • Komentarzy: 0

Obwodnica Dobrodzienia bez opóźnień

 
 
Obwodnica Dobrodzienia bez opóźnień

(Fot. Dżacheć)

Budowa obwodnicy Dobrodzienia, która jest budowana w ciągu drogi wojewódzkiej 901 to druga co do wielkości inwestycją drogową w województwie opolskim, zaraz po obwodnicy Czarnowąsów, która zakończona została w roku 2017.


Obwodnica praktycznie w stu procentach wyprowadzi ruch tranzytowy z Dobrodzienia. Droga będzie miała prawie 4 km długości w nowym śladzie, do tego należy dodać prawie 2 km przebudowanej drogi wojewódzkiej, również 0,5 km drogi krajowej. Oprócz tego powstanie ciąg pieszo-rowerowy o długości 1,7 km, a przy okazji prawie 6 km dróg gospodarczych wraz z miejscem do kontroli pojazdów i miejscem do ważenia.

Wczoraj dziennikarze mieli okazję zobaczyć postęp prac. - Budowa dróg to nie tylko wymiar technologiczny, czyli wylanie asfaltu. Taka inwestycja służy w różny sposób mieszkańcom. Przedsięwzięcie było dla samorządu województwa dużym wyzwaniem w sferze przygotowań. Jestem dumny z tego, że budujemy w nowym śladzie, czyli stwarzamy nową infrastrukturę drogową. Kolejna ważna rzecz to powodzenie w zgraniu dwóch ważnych inwestycji czyli obwodnicę Myśliny i Dobrodzienia i dziś jesteśmy u styku tych dwóch inwestycji - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego.

- To jedna z trzech obwodnic, które udało nam się wybudować z RPO, czyli Czarnowąsy, Malnia i Chorula i obwodnica Dobrodzienia, która jest najbardziej wyczekiwana. To zupełnie nowa jakość, dwa ważne ronda turbinowe, wymagające szczególnych uwzględnień. Podróże będą łatwiejsze, większe będzie też bezpieczeństwo - dodaje Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa.

Inwestycja jest warta około 70 milionów złotych, zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2020 roku.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".