• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 15099
  • Dodano: 2019-08-12 / 16:57
  • Komentarzy: 4

  Artur całe życie toczy walkę z rakiem. Teraz potrzebuje wielkiego wsparcia !

  Artur całe życie toczy walkę z rakiem. Teraz potrzebuje wielkiego wsparcia !

  (Fot. Archiwum prywatne)

   <i>Artur w zaledwie 5 miesięcy zmienił się diametralnie</i>

  Artur w zaledwie 5 miesięcy zmienił się diametralnie

  31-letni Opolanin odkąd skończył 6,5 roku nie rozstaje się z lekarzami. Diagnoza, którą usłyszał w kwietniu tego roku daje mu małe szanse na cud. Artur musi przejść kosztowną operację w niemieckiej klinice.


  U Artura w kwietniu 2019 roku zdiagnozowano raka żołądka z przerzutami do otrzewnej, jamy brzusznej i śródpiersia. To nie pierwsze złe wiadomości, które Opolanin miał szanse usłyszeć. Pierwszy raz z nowotworem walczył jako małe dziecko. Dziś jednak nie ma innego wyjścia z sytuacji, jak leczenie w niemieckiej klinice Dr.med. Janus R Vorreiter w Hinterschmiding.

  - Syn schudł już ponad 20 kg, jest odżywiany pozajelitowo, 4 cykle chemii, które otrzymał miały spowodować obkurczenie guza i umożliwić normalne odżywianie. Niestety chemia okazała się nieskuteczna i Artur wciąż nie może jeść - pisze mama Artura.

  Opolanin przyszedł na świat jako wcześniak w 6 miesiącu ciąży. Już od pierwszych dni życia jego rodzice toczyli walkę o zdrowie i życie swojego dziecka. Wszystko układało się dobrze do momentu ukończenia przedszkola, kiedy tuż przed rozpoczęciem nauki szkolnej pojawił się u niego krwiomocz, który był skutkiem nowotworu złośliwego nerki. Chłopak trafił do warszawskiego szpitala, gdzie lekarze przekonywali rodziców, że przypadek jest całkowicie wyleczalny.

  - Tam syn przeszedł chemioterapię, operację usunięcia nerki wraz z guzem i radioterapię. Jak się później okazało, w wyniku błędu lekarskiego, gdzie została źle wyliczona dawka radioterapii, nastąpiło uszkodzenie zdrowej nerki. Fakt ten był ukrywany przez trzy lata przez lekarzy, którzy po każdej kontroli zapewniali mnie, że syn jest wyleczony. Coś jednak nie dawało mi spokoju, w wynikach badań moczu było białko, co skonsultowałam na wizycie prywatnej u innego specjalisty, który od razu skierował nas do Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, na oddział nefrologii, gdzie syn przebywał pod opieką do 17 roku życia, kiedy to powiedziano nam, że nastąpiła progresja i konieczny będzie przeszczep - słyszymy.

  Ponieważ matka Artura niestety nie mogła zostać dawcą, przeszczep powiódł się w 2008 roku. W kwietniu 2019 roku zdiagnozowano u Artura zaawansowanego raka żołądka z przerzutami do otrzewnej, jamy brzusznej i śródpiersia.

  - Tak nie musiało być! Syn 7 miesięcy wcześniej zgłosił się do szpitala z bólem w nadbrzuszu i bólem węzłów chłonnych. Ponieważ był świadomy , że jest w grupie zwiększonego ryzyka na zachorowanie. Już wtedy sugerował lekarzom, że to może być rak. Niestety zbagatelizowano jego obawy, sugerując mu, że jest przewrażliwiony, a badania które mu wówczas wykonano, czyli usg jamy brzusznej i węzłów chłonnych są prawidłowe. Zabrakło jednego banalnego badania, gastroskopii - pisze mama Artura.

  W Polsce lekarze nie dają Arturowi szans na wyleczenie,z uwagi na zaawansowany stan choroby. Rodzina walczy o fundusze, by zawieźć Opolanina do Niemiec, gdzie znaleźli szansę na całkowite wyleczenie. Rodzice Artura podkreślają, że koszt operacji (200 tys zł.) przerasta ich zdolności finansowe.

  W zbiórkę zaangażowali się Opolanie, w tym kluby i stowarzyszenia z Opola i wiele innych osób, które przekazują "fanty" na licytacje.

  Tutaj można przejrzeć stronę zbiórki oraz wpłacić pieniądze

  Tutaj można wylicytować rzeczy, z których dochód będzie wpłacony na konto zbiórki
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2019-08-12 22:26:28 [5.173.18.*] id:1579740  
  [moderacja]: Napisał postów [2631], status [Szycha] Reputacja
  [moderacja]
  [-6]

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
  2019-08-12 23:28:27 [178.43.17.*] id:1579744  
  ktostamtaki: Napisała postów [266], status [maniak] Reputacja
  Wez ty dziecko odstaw dopalacze i nie troluj tylko pomoz.. Juz byli tacy co chcieli sobie "na tym zarobic" i policja ich dopadla, jakbys nie wiedzial to za tego typu przestepstwa(wyludzanie i poswiadczanie nieprawdy) w PL jest karalne, wiec szybko by ich namierzyli. PS zycze szybkiego powrotu do zdrowia!
  2019-08-13 17:04:05 [178.43.23.*] id:1579762  
  Tommy88: Napisał postów [1], status [żółtodziób] Reputacja
  Fejk to cię robił. Nie znasz człowieka i nie masz nic ciekawego do napisania to nie komentuj.
  2019-08-13 20:27:39 [5.173.18.*] id:1579771  
  [moderacja]: Napisał postów [2631], status [Szycha] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]