• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4757
  • Dodano: 2019-08-10 / 14:26
  • Komentarzy: 1

Przywrócony ruch trasie Opole - Strzelce Opolskie

 
 
Przywrócony ruch trasie Opole - Strzelce Opolskie

(Fot. Archiwum)

W sobotę po godzinie 5.20 przywrócono bezpośredni przejazd pociągów na trasie Opole - Strzelce Opolskie. Prowadzone non-stop prace zapewniły kursowanie pociągów po jednym z dwóch torów.


Podróżni nie muszą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Opole - Tarnów Opolski. Pociągi dalekobieżne wróciły na swoja trasę.

- Późnym wieczorem zakończono odsuwanie wykolejonych wagonów z jednego toru. Wykonano naprawę podkładów. Sprawdzona została konstrukcja i sieć trakcyjna. Po włączeniu napięcia ruch pociągów został wznowiony. Prace będą prowadzone - bez przerwy w ruchu - na drugim torze. Do naprawy jest ok 2 km tory i konstrukcje sieci trakcyjnej. W akcji przywracania ruchu uczestniczyły specjalne pociągi techniczne i dwudrogowy pojazd. Sieć naprawiał i sprawdzał pociąg sieciowy. - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przypomnijmy, że w czwartek, 8 sierpnia o godz. 23.30 na szlaku Tarnów Opolski - Opole (linia Opole - Strzelce Opolskie) wykoleiło się 10 wagonów z miałem. Nikomu nic się nie stało nie było też zagrożenia dla środowiska. Okoliczności wyjaśnia specjalna komisja.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-08-11 20:32:44 [89.64.37.*] id:1579672  
spalony: Napisał postów [348], status [maniak] Reputacja
No to jedziemy

Nick:
Treść: