• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3295
  • Dodano: 2019-08-06 / 09:00
  • Komentarzy: 2

"Opole w rytmie natury" - kolejny piknik ekologiczny w Opolu

 
 
"Opole w rytmie natury" - kolejny piknik ekologiczny w Opolu

(Fot. Dżacheć)

 <i>(Materiały promocyjne)</i>

(Materiały promocyjne)

Po raz kolejny na osiedlu Armii Krajowej obędzie się piknik ekologiczny. Poprzez zabawę i rozrywkę, opolanie będą mogli poznać rożne formy recyklingu i właściwe zasady segregacji śmieci.

Edukacja poprzez zabawę, to najlepsza i sprawdzona forma przyswajania ważnych informacji. A temat prawidłowej segregacji odpadów dotyczy każdego i warto go poznać od najmłodszych lat.

Zapraszamy do wspólnej zabawy, ale zabawy której przyświeca dobry cel jakim jest edukacja ekologiczna. Dziś gdy mówimy o wielu wyzwaniach związanych z ochroną klimatu, zmianami temperatury czy po prostu gospodarce odpadami to często dyskutujemy jak leczyć , a zapominamy że możemy po prostu zapobiegać, a najprostszą drogą do takiego działania jest edukacja ekologiczna, stad my kolejny raz na osiedlu Armii Krajowej w parku będziemy wspólnie bawić się przy pikniku edukacyjnym - mówił Arkadiusz Wiśniewski prezydent Opola. Nauka przez zabawę to najlepsza forma edukacji, gwiazdami pikniku będą Reni Jusis i Michał Szpak - dodał prezydent.

Impreza rozpocznie się już godzinie 14, miasteczko edukacyjne będzie można zwiedzać do 20. W między czasie o 18:30 koncert Reni Jusis - która jest wyedukowaną eko-mamą - Mówi Aleksandra Śmierzyńska z biura promocji Urzędu Miasta Opola. Michał Szpak to kolorowy ptak polskiej piosenki także mam nadzieję, że jego osoba ubarwi na tyle całą imprezę, że nie będą potrzebne fajerwerki. W miasteczku ekologicznym będziemy mogli wymienić butelki Pet czy puszki aluminiowe na sadzonki kwitnącej byliny. Odbywać się będą również warsztaty bez chemii gdzie poznamy jak stworzyć w sposób naturalny kremy czy inne środki czystości, poza tym będzie można zrobić eko-torby. Duża atrakcją będzie też recyklingowy plac zabaw który stworzymy z przedmiotów wielkogabarytowych które nie są już potrzebne, jeśli efekt będzie satysfakcjonujący przekażemy go jakiejś instytucji, aby mogli korzystać z niego wszyscy - dodaje Aleksandra Śmierzyńska. Oprócz tego na wszystkich czeka cała masa rożnych gier, zabaw i konkursów dla dzieci i dorosłych.


Piknik ekologiczny "Wspólna akcja segregacja" już 17 sierpnia od godziny 14:00 w Parku na osiedlu im. Armii Krajowej

Patronat 24opole
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-08-07 11:42:01 [77.253.187.*] id:1579495  
Rex: Napisał postów [4434], status [VIP] Reputacja
Ciekaw bo PAW obiecał mieszkańcom Borek ekologiczne ciepło z Elektrowni Opole A tera chce tam ładować gaz z rosji Czy Wiśniewski jest kłamcą?. I dlaczego Wiśniewski tak bardzo pogardza mieszkańcami przyłączonych gmin. Głosowałem na Pana i choć sam mieszkam w centrum Opola uważam że gęba to nie cholewa i jak się coś komuś obiecało to trzeb dotrzymać słowa.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-08-07 11:44:21 [77.253.187.*] id:1579496  
Rex: Napisał postów [4434], status [VIP] Reputacja
Hipokryzja opolskiej władzy Gdyby PAW naprawdę chciał coś zrobić dla Matki Natury już dawno połączył by Opole z ciepłem z Elektrowni Opole. Wiśniewski to hipokryta chroniący układ w ECO. Ciekawe że jeszcze ABW się tym nie zajmuje.