• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2656
  • Dodano: 2019-07-28 / 13:28
  • Komentarzy: 0

Zawodnicy z Klubu Biegowego Odra Opole pobiegli w biegu Powstania Warszawskiego

 
 
Zawodnicy z Klubu Biegowego Odra Opole pobiegli w biegu Powstania Warszawskiego

(Fot. Dżacheć)

Wszyscy reprezentanci naszego miasta i województwa zgodnie podkreślają, że bieg w hołdzie powstańcom powinien być w kalendarzu każdego biegacza. W sobotę 27 lipca ulicami stolicy pobiegło blisko 13 000 osób. W ten sposób uczcili pamięć o uczestnikach zrywu z 1 sierpnia 1944 roku.


To dobry pomysł na to, jak inaczej obchodzić ważne dla Polaków wydarzenia. Zawodnicy Klubu Biegowego Odra Opole wspólnie są zgodni z tym, że patriotyzm i pamięć śmiało może iść w zgodzie z pasją. Tym razem za cel postawili sobie Bieg Powstania Warszawskiego w stolicy Polski. Opolanie przejechali pół Polski po to, by pobiec na 5 i 10 km.

Lokalizacja biegu nie jest przypadkowa. Zawodnicy przebiegli ulicami Warszawy, a co istotne, w tym roku bieg poprowadzono historyczną trasą, która prowadzi obok miejsc, gdzie toczyły się najcięższe walki. Start zlokalizowano na ulicy Bonifraterskiej, a metę na Konwiktorskiej.

- Świetnie zorganizowany bieg. Już sama liczba uczestników robi duże wrażenie. Cieszymy się, że wzięliśmy udział w tym biegu i w przyszłym roku na pewno znowu w nim wystąpimy - mówi Łukasz Wielichowski z KB Odra Opole.

Uczestnicy biegli m.in. Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Czerniakowską i Wybrzeżem Gdańskim, a w wielu miejscach ich zmaganiom towarzyszyły historyczne rekonstrukcje, symbole czy nawet efekty dźwiękowe.reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".