• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3328
  • Dodano: 2019-07-26 / 15:34
  • Komentarzy: 1

Zatrzymany do rutynowej kontroli okazał się prowadzić pod wpływem alkoholu

 
 
Zatrzymany do rutynowej kontroli okazał się prowadzić pod wpływem alkoholu

(Fot. WITD Opole)

Mimo wzmożonych apeli i kampanii kierowcy wciąż wsiadają do pojazdów pod wpływem alkoholu. Czwartkowa kontrola stanu trzeźwości kierującego wykazała zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu o stężeniu 0,24 mg/l tj. około 0,5 promila alkoholu we krwi.


Dziś w godzinach porannych na przejściu granicznym w Trzebini, inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wydziału Inspekcji Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu zatrzymali do kontroli drogowej zespół pojazdów należący do węgierskiego przewoźnika.

W trakcie prowadzonych czynności inspektorzy wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Kontrola stanu trzeźwości kierującego wykazała zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu o stężeniu 0,24 mg/l czyli około 0,5 promila alkoholu we krwi.

W związku z powyższym na miejsce kontroli wezwano patrol policji. Kierującego wraz z pojazdem przekazano funkcjonariuszom KPP w Prudniku, w celu prowadzenia dalszych czynności.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".