• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 942
  • Dodano: 2019-07-26 / 08:13
  • Komentarzy: 0

OCRG podsumowało pierwsze pół roku swojej działalności

 
 
OCRG podsumowało pierwsze pół roku swojej działalności

(Fot. Dżacheć)

Pół roku działalności OCRG to ponad 45 mln zł dotacji i pożyczek, 21 mln zł przyznanego wsparcia, 133 wnioski o dofinansowanie i 5 nowych inwestorów.


Pierwsze 6 miesięcy bieżącego roku OCRG podlegające samorządowi województwa przedstawiono w liczbach. Raport pokazuje, że przedsiębiorcy bardzo chętnie sięgają po dotacje i realizują projekty.

- Misją jest to, żeby działać na rzecz naszych przedsiębiorców i gospodarki regionu. Największe wrażenie robi te 45 milionów, które trafiło do naszych przedsiębiorców. Dotacje i pożyczki to jedno, ale ważne jest wsparcie szkoleniowe i podnoszenie kwalifikacji managerskiej poprzez Akademię Managera. Ważnym elementem jest rozwój OCRG w zakresie rynku pracy, oraz obsługa inwestora - podsumowuje Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego.

- Zarząd województwa opolskiego zaplanował na ten rok 6 naborów. W pierwszej połowie 2019 roku zostało ogłoszonych 4. Ogólna pula na dotacje dla firm zaplanowana w tym roku w ramach naborów ogłaszanych przez OCRG to 64,8 mln złotych. Jesteśmy też w procesie oceny projektów, w pierwszym półroczu rozstrzygnięto 3 nabory w których wybrano do dofinansowania 23 projekty o wartości 34,2 mln zł - dodaje Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

Beneficjenci w ramach projektów rozliczyli dotacje na kwotę 36 mln zł., 9 mln to unijne pożyczki dla firm. W pierwszym półroczu podpisano 72 umowy na dofinansowanie projektów firm. Od 2014 roku OCRG podpisało umowy na kwotę prawie 540 mln złotych.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".