• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4700
  • Dodano: 2019-07-17 / 08:42
  • Komentarzy: 13

Potrącenie rowerzystki na skrzyżowaniu Ozimskiej z Rejtana w Opolu

 
 
Potrącenie rowerzystki na skrzyżowaniu Ozimskiej z Rejtana w Opolu

(Fot. Dżacheć)

W środę chwilę przed godziną 8:00 na skrzyżowaniu ulic Rejtana i Ozimskiej samochód osobowy marki Toyota potrącił rowerzystkę.


Prawdopodobnie do zdarzenia doszło podczas przejazdu poszkodowanej przez oznakowaną ścieżkę rowerową. Zbieramy więcej informacji.

Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru, to poruszając się tym pojazdem należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci apelują o zaznajomienie się z przepisami obowiązującymi wszystkich rowerzystów.- Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów, drogi dla rowerów i pieszych lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. W przypadku, gdy porusza się po drodze dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym - słyszymy.

Pasy ruchu dla rowerów różnią się od drogi dla rowerów głównie tym, że są wydzielone z powierzchni jezdni, np. linią ciągłą lub kolorem nawierzchni, podczas gdy droga dla rowerów jest konstrukcyjnie oddzielona od jezdni, np. pasem zieleni. Często też, tak jak chodnik, znajduje się wyżej niż jezdnia.

A gdy nie ma drogi przeznaczonej specjalnie dla rowerzystów lub nie można z niej korzystać np. z powodu robót drogowych, wtedy kierujący rowerem powinien poruszać się poboczem, a jeżeli jest to niemożliwe - jezdnią (blisko prawej krawędzi). Może jechać lewą stroną jezdni na zasadach określonych dla ruchu pieszych, jeżeli jest osobą dorosłą i opiekuje się dzieckiem kierującym rowerem w wieku do lat 10.

Nie każda droga przeznaczona jest do ruchu rowerów. Przepisy zabraniają ruchu rowerów (oraz motorowerów) po drogach ekspresowych i autostradach

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".