• 0
0
 
  • Wyświetleń: 1771
  • Dodano: 2019-07-18 / 13:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

 
 
 Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Planujesz w najbliższym czasie wyjazd za granicę i zastanawiasz się czy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne? Multiagencja Centrum Ubezpieczeń Partner z Opola podpowiada w jakich sytuacjach dodatkowe zabezpieczenie będzie konieczne oraz dlaczego jest to tak niezwykle ważny temat w trakcie wakacyjnych wojaży.Kto powinien wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne?

Nie ma w tej kwestii żadnych nieścisłości. Ubezpieczenie turystyczne powinien wykupić każdy, kto planuje pobyt za granicą. Bez względu na czas trwania naszej wycieczki oraz miejsce pobytu.
Co więcej, jeżeli planujemy podróż po krajach europejskich, popularna karta EKUZ także nie zwalnia nas z tego obowiązku. EKUZ nie pokrywa wszystkich świadczeń m.in. usług leczenia prywatnego lub powrotnego transportu do kraju. Ponadto będziemy skazani na poszukiwanie lekarza na własną rękę.
Przy zakupionej polisie turystycznej, ubezpieczyciel wyszuka lekarza i zapewni jego dojazd do wskazanego miejsca pobytu. Jeżeli z przyczyn lokalnych nie będzie to możliwe, wskaże odpowiednią placówkę i pokryje koszt dojazdu do niej taksówką. Ponadto, możemy dodatkowo uzupełnić ubezpieczenie zdrowotne o pakiet ochrony naszego bagażu lub sprzętu, ubezpieczenie cywilne oraz ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Przede wszystkim ze względu na koszty leczenia za granicą, które w niektórych krajach mogą być naprawdę zatrważające. Przykładowo, powrót helikopterem medycznym do Polski może kosztować nawet 300 000 zł., podobnie może kształtować się cena pobytu w szpitalu.
Należy pamiętać, iż podczas urlopu jesteśmy narażeni na sporą ilość nieprzewidzianych przygód. Jesteśmy w obcym miejscu, dużo się przemieszczamy, spędzamy aktywnie czas w miejscach, w których często dochodzi do ryzykowanych sytuacji. Roztargnienie może być przyczyną tragedii, której efekty mogą być dla nas niezwykle dotkliwe.

Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne pozwala korzystać z opieki prywatnych i państwowych placówek medycznych, zabezpiecza nasz powrót do kraju oraz minimalizuje negatywne skutki, tego z czym będziemy musieli się zmierzyć.

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego

Podczas wyboru polisy turystycznej, należy pamiętać, że warunki i zakres ubezpieczenia w poszczególnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych mogą znaczenie się od siebie różnić. Aby dobrać ubezpieczenie na miarę swoich potrzeb warto skorzystać z usług CU Partner.

www.cubezpieczen.pl
facebook.com/centrumubezpieczen.opole


Centrum Ubezpieczeń Partner from Centrum Ubezpieczeń PARTNER on Vimeo.


Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".