• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1115
  • Dodano: 2019-07-17 / 10:44
  • Komentarzy: 3

Pod tym numerem sprawdzisz, gdzie kupić "niedostępny" lek

 
 
Pod tym numerem sprawdzisz, gdzie kupić "niedostępny" lek

(Fot. Dżacheć)

Dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta - 800 190 590 - dowiemy się, w której aptece kupimy swój lek. Połączenia będą odbierać konsultanci Narodowego Funduszu Zdrowia i Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.


Konsultanci Telefonicznej Informacji Pacjenta poinformują Cię o dostępności leku, którego szukamy. Wystarczy, że zadzwonimy pod bezpłatny numer 800 190 590. Po wybraniu numeru zgłosi się automatyczna sekretarka, która poprosi o wybór tematu rozmowy. Wybierając na klawiaturze numerycznej cyfrę 3 połączymy się z konsultantem, który podpowie, gdzie kupić lek, którego potrzeba.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie pojawiły się ogromne braki popularnych leków stosowanych w chorobach cukrzycy, tarczycy i nadciśnienia oraz innych chorób przewlekłych. Naczelna Rada Aptekarska nie wyklucza, że leków braknie. Problem dotyczy leków powszechnie stosowanych na choroby przewlekłe tarczycy, płuc, nadciśnienie czy cukrzycę. Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej zaznacza, że problem zaczyna być dość poważny, zwłaszcza, że dotyczy to również stosowanych zamienników tych leków, które też się powoli kończą.

Ze specjalnie dedykowanej infolinii dowiemy się, w której aptece dostępny jest szukany lek. Przed wizytą w aptece warto jednak upewnić się, że lek jest na miejscu. Numer telefonu do apteki poda konsultant podczas rozmowy.

Infolinia działa od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00 do 18.00.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia