• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2471
  • Dodano: 2019-07-13 / 15:04
  • Komentarzy: 0

Blisko 200 osób ćwiczyło jogę na tarasie w Amfiteatrze

 
 
Blisko 200 osób ćwiczyło jogę na tarasie w Amfiteatrze

(Fot. Dżacheć)

W sobotę o 9:00 rozpoczął się znany już miłośnikom jogi cykl "Joga w Amfiteatrze", który przyciągnął około 200 uczestników w różnym wieku. Wydarzenie cieszy się ogromna popularnością wśród Opolan.


Ćwiczenia skierowane są zarówno do mieszkańców Opola ale też turystów odwiedzających nasze miasto. Godzinny cykl jogi połączony z widokiem na centrum ze zjawiskowego tarasu Amfiteatru cieszy się z roku na rok coraz większa popularnością. Dziś deski tarasu nad amfiteatrem były wypełnione niemal całkowicie.

Zajęcia jogi będą odbywały się co tydzień w soboty o godzinie 09.00 na tarasie NCPP (za wyjątkiem dwóch dat: 20/07 i 3/08, kiedy to zajęcia przeniesione są nad Odrę). Sesje prowadzą nauczyciele z Instytutu ZEN.

Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Na praktykę należy zabrać wygodny stój oraz własną matę do jogi, ćwiczymy na boso. W ćwiczeniach biorą udział głównie kobiety, ale nie brakuje mężczyzn czy dzieci.

Instruktorzy przygotowali kilka zasad dla początkujących:

1. Nie spóźnij się na zajęcia.
2. Praktyka odbywa się na własną odpowiedzialność.
3. Ćwiczenia należy dostosować do stanu zdrowia i kondycji w danym dniu.
4. Praktykujesz dla siebie nie dla innych, obserwuj swoje ciało i nie rób nic na siłę.
5. Uczestnictwo w zajęciach dla osób bez kontuzji i zdrowych.

Instytut Ćwiczeń Psychofizycznych ZEN już od 9 lat organizuje dla Opolan zajęcia jogi w terenie. Początkowo zajęcia odbywały się na wyspie Bolko. Od kilku lat grupa przeniosła się na deski Narodowego Centrum Polskiej Piosenki.

reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".