• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2217
  • Dodano: 2019-07-11 / 17:15
  • Komentarzy: 0

Za włamania i kradzieże grozi mu 15 lat w więzieniu

 
 
Za włamania i kradzieże grozi mu 15 lat w więzieniu

(Fot. Archiwum)

Kryminalni z Niemodlina zatrzymali 33-latka podejrzanego o liczne przestępstwa. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży i włamań na terenie Opola, Nysy i Niemodlina. W jego zainteresowaniu miały być drogie rowery, telefony oraz torebki z dokumentami. Miał on także włamywać się do firm na terenie Niemodlina.

Informację o tych zdarzeniach niemodlińscy funkcjonariusze otrzymywali w czerwcu tego roku. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło kradzieży dwóch rowerów z Opola i Tułowic, o łącznej wartości blisko 6000 zł. Po kilku dniach policjanci przyjęli kolejne zawiadomienie o usiłowaniu włamania do firm i warsztatów w Niemodlinie oraz włamania do samochodu w Korfantowie. Dodatkowo otrzymali informację o kradzieżach telefonu i dokumentów.

Sprawą zajęli się śledczy z Komisariatu Policji w Niemodlinie. W miejscach gdzie dochodziło do przestępstw zabezpieczyli ślady, zebrali dowody i rozpytali świadków. Zebrany przez nich materiał dowodowy wskazywał na działanie tego samego sprawcy. Policjanci ustalili rysopis i wytypowali podejrzewanego. Już po kilku dniach, 33-latek został namierzony przez kryminalnych z Niemodlina i zatrzymany na jednej z ulic w Tułowicach.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie 5 zarzutów kradzieży i włamań. Podejrzany działał w warunkach recydywy, dlatego za czyny których się dopuścił grozi mu nawet do 15 lat więzienia. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".