• 0
0
 
  • Wyświetleń: 785
  • Dodano: 2019-07-04 / 12:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Jak dbać o skórę latem?

 
 
Jak dbać o skórę latem?
Skóra latem wymaga szczególnej troski. Słońce jej nie oszczędza, więc my musimy przejąć kontrolę i ją właściwie pielęgnować. Jak zatem dbać o skórę latem? Jakich kosmetyków używać? O tym wszystkim można przeczytać w naszym artykule. Zachęcamy do jego lektury, bo naprawdę warto!

Na lato!

Lato to pora roku, w której skóra jest narażona na zbytnie wysuszenie oraz promieniowanie UV. Z tego względu wymaga ona szczególnej ochrony. Wysoka temperatura nie oszczędza naszej cery. W gorące dni organizm traci 1,5 litra wody. Z tego względu skóra wymaga odpowiedniego nawilżania. W lecie warto zrezygnować z mocnego makijażu, który niepotrzebnie obciąży skórę. Najlepiej w ogóle zrezygnować z makijażu, a jeżeli koniecznie chcemy go wykonać to postawmy na lekkie kosmetyki. Pomocna w ich zakupie może okazać się szybka pożyczka oferowana przez instytucje pozabankowe. Jej zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapominajmy jednak, że szybka pożyczka wymaga spłaty w przyszłości.

Dobre oczyszczanie

Oczyszczane pozwala nam usunąć ze skóry zalegające na niej zanieczyszczenia, co jest bardzo ważne w pielęgnacji skóry latem. Gruczoły potowe w tym czasie pracują intensywniej, cera staje się błyszcząca i tłusta, co dodatkowo przyciąga zanieczyszczenia. W tym okresie możemy zmagać się także z nasileniem trądziku lub pojawieniem się zaskórników. Do oczyszczania warto używać delikatnego peelingu, ale pod ręką trzeba mieć także mleczko do demakijażu, tonik i żel do mycia twarzy. Latem ten ostatni kosmetyk można zamienić na piankę. Przede wszystkim ma ona delikatniejszą formułą, a przez to nie obciąża skóry. Pamiętajmy jednak, że elementem kluczowym w dbaniu o skórę jest dobór dobrych jakościowo kosmetyków. Przesadnie nie oszczędzajmy na ich zakupie. Jeżeli na zakup kosmetyków nie mamy wystarczających funduszy, to z pomocą przychodzi szybka pożyczka.

Nawilżanie

To konieczny element pielęgnacji skóry, która w tym czasie traci dużo wody. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie kremy nawilżające będą spełniały swoją rolę w tym okresie. Jak to rozpoznać? To całkiem proste, gdyż nieodpowiednio dobrany kosmetyk będzie się ważył na skórze, powodował jej błyszczenie, a także uczucie ciężkości. W tej porze roku świetnie sprawdzą się kremy w żelu. Przede wszystkim zapewniają one szybsze wchłanianie się. Jeżeli mamy tłustą cerę to dobrze zainwestować w kremy nawilżające mające składniki matujące.


Artykuł sponsorowany

reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".