• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2194
  • Dodano: 2019-07-04 / 13:28
  • Komentarzy: 0

80 procent opolskich maturzystów zaliczyło pozytywnie egzamin dojrzałości

 
 
80 procent opolskich maturzystów zaliczyło pozytywnie egzamin dojrzałości

(Fot. Archiwum)

Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2019 roku przystąpiło 5677 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników).


Centralna Komisja Edukacyjna podała dziś wstępną informację o wynikach egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2019 r. Opolska młodzież na tle wyników w całym kraju wypadła bardzo dobrze. 80 procent uczniów może już śmiało myśleć o podaniu na studia, 14 procent maturzystów , którzy nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu będzie mogło przystąpić do poprawki która odbędzie się 20 i 21 sierpnia tego roku. 6 procent natomiast nie zdało egzaminu z więcej niż jednego przedmiotu, tych czeka poprawka za rok.

- Trochę obawiałam się języka polskiego, ale jest lepiej niż się spodziewałam. Matematyka poszła mi również dobrze, tego byłam w sumie pewna, bo wyniki porównywaliśmy już po wyjściu z sali egzaminacyjnej. Mam nadzieję, że przede mną już tylko formalności i studia - mówi Julia Kołodziej, maturzystka z Opola.

- Totalnie zawaliłem część rozszerzoną z polskiego, ale na szczęście nie zadecyduje to o tym, czy się dostanę na studia czy nie. Kluczową rolę grała matematyka, która poszła mi rewelacyjnie. Planuję studiować matematykę we Wrocławiu, tam gdzie większość znajomych z klasy - dodaje Mateusz.

W całym kraju do egzaminu dojrzałości podeszło 250 tys. osób. Osoby, które nie zdały z jednego przedmiotu mogą zaczynać powtórkę materiału przed poprawką, która odbędzie się 20 i 21 sierpnia tego roku. Pełne wyniki tegorocznych matur Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi 20 września.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".