• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1500
  • Dodano: 2019-07-02 / 09:35
  • Komentarzy: 1

Najlepszy przewodnik psa służbowego na Opolszczyźnie i jego partner Hura

 
 
Najlepszy przewodnik psa służbowego na Opolszczyźnie i jego partner Hura

(KWP Opole)

Zakończyły się Zawody Kynologiczne o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Najlepszym przewodnikiem na Opolszczyźnie już po raz czwarty został st. asp. Andrzej Francuz z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Ze swoim psem służbowym Hura, reprezentować będzie nasz garnizon na XIX Kynologicznych Mistrzostwach Policji w Sułkowicach. W naszej drużynie będzie również at. asp. Janusz Kochanowski z Opola z psem Gabdel - najlepsi w konkurencji odnajdywania materiałów wybuchowych.

W trzydniowych zawodach uczestniczyli najlepsi przewodnicy z każdej jednostki powiatowej województwa opolskiego. Łącznie w konkursie wystartowało 10 zespołów przewodników wraz z psami służbowymi. Policjanci wraz ze swoimi podopiecznymi rywalizowali w konkurencjach takich jak: ogólne posłuszeństwo psa z pokonywaniem przeszkód, praca węchowa na śladzie oraz ćwiczenia obrończe tj. przeszukanie terenu i pomieszczeń za ukrytym pozorantem oraz pościg.

Zawody zakończyły się wyłonieniem zwycięzców turnieju. Nagrody laureaci odebrali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadkom. Jacka Basika.

W konkursie wyłoniono trzech najlepszych przewodników województwa opolskiego:

1 miejsce: st. asp. Andrzej Francuz z KPP w Kędzierzynie - Koźlu z psem HURA

2 miejsce: mł. asp. Rafał Gruszka z KPP w Strzelcach Opolskich z psem KORINA

3 miejsce: asp. Marcin Kochman z KMP w Opolu z psem GABEDYN

Zwycięzca zawodów st. asp. Andrzej Francuz to przewodnik z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki jego służbie jako przewodnika, policjanci zatrzymywali sprawców przestępstw, odzyskiwali skradzione mienie, odnajdywali osoby zaginione oraz wykrywali miejsca ukrycia narkotyków. Wysoki poziom sprawności jaki prezentują jego psy przekłada się również na rywalizację sportową - są to jego czwarte zwycięskie mistrzostwa. Z kolei najlepszy duet do wykrywania zapachów materiałów wybuchowych to st. asp. Janusz Kochanowski z psem Gabdel.

St. asp. Andrzej Francuz i st. asp. Janusz Kochmanowski już jesienią tego roku, będą reprezentować Opolszczyznę na XVIII Kynologicznych Mistrzostwach Policji w Sułkowicach.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-07-03 22:53:04 [31.0.127.*] id:1577910  
muszka82: Napisała postów [402], status [pismak] Reputacja
Dobra robota gratuluję

Nick:
Treść: