• 0
0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1494
  • Dodano: 2019-06-24 / 11:00
  • Komentarzy: 0

Uwaga na fałszywą korespondencję mailową

 
 
Uwaga na fałszywą korespondencję mailową
Od kilku tygodni pocztą elektroniczną rozsyłane są fałszywe wiadomości podszywające się pod resort finansów. Wiadomości te różnią się treścią, ale zawsze zawierają link lub załącznik z niebezpiecznym oprogramowaniem.

Fałszywe wiadomości służą wyłudzeniu informacji i nie pochodzą z Ministerstwa Finansów, ani z Krajowej Administracji Skarbowej.- informuje na swojej stronie Ministerstwo Finansów.

Otwieranie linków lub załączników zamieszczonych w takich wiadomościach, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem.

Ministerstwo apeluje o nieotwieranie linków i załączników z e-maili od nieznanych nadawców, a także nieodpowiadanie na takie wiadomości. Prosi o dokładną weryfikację adresu nadawcy pod kątem zgodności z domeną mf.gov.pl.


Poniżej przykład e-maila (pisownia oryginalna):

Biało szare logo Ministerstwa Finansów

Kontakt

Ministerstwo Finansow

swietokrzyska 12

00-916

Warszawa

NIP 5260250274

Regon 000002217

Czesc, Martwisz sie o Federalna Sluzbe Podatkowa!

Przypominamy, ze musisz dostarczyc nam zeznanie podatkowe na 2018 r.W deklaracji nalezy okreslic wynagrodzenie za 2018 r., A takze obliczyc procent placenia podatkow.

Dokument z przykladowa deklaracja znajdziesz w zalaczonych plikach do tego listu. Oczekujemy odpowiedzi od Ciebie w ciagu 72 godzin.Mozesz rowniez znalezc informacje kontaktowe do kontaktu z nami w dokumencie.

Jesli nie otrzymamy odpowiedzi od Ciebie w ciagu 72 godzin, bedziemy zmuszeni skierowac sprawe do sadu w celu dalszego postepowania.

Haslo do osobistego dokumentu pass061919

Podobnie ma się sprawa z korespondencją od rzekomego Urzędu Skarbowego, zawiadamiającą o planowanej kontroli, treść maila poniżej (pisownia oryginalna):

Urzad Skarbowy doreczyl zawiadomienie o zamiarze wszczecia kontroli w dniu 18.06.2016r. Wobec braku mozliwosci nawiazania kontaktu telefonicznego w dniach 3-4.06.2019r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 2.06.2019r. w celu ustalenia terminu wszczecia kontroli. Urzad Skarbowy wyznacza termin wszczecia kontroli na 29.06.2019r. o godz. 9.00.

Jednoczesnie Urzad Skarbowy informuje, ze zgodnie z art. 92a ustawy z dnia 13 pazdziernika 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z pózn. zm.) w zwiazku art. 80 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie dzialalnosci gospodarczej (Dz. U. z 2007 r., Nr 155, poz. 1095 z pózn. zm.) czynnosci kontrolnych dokonuje sie w obecnosci kontrolowanego lub osoby przez niego upowaznionej. Oznacza to ze w wyzej wymienionym terminie jest Pani/Pan zobowiazana/y do obecnosci w siedzibie swojej Firmy i wspólpracy z inspektorem kontroli. Ponadto zgodnie z art. 80 ust. 3 ustawy o swobodzie dzialalnosci gospodarczej jest Pani/Pan zobowiazany do pisemnego wskazania osoby upowaznionej do reprezentowania Pani/Pana w trakcie kontroli, w szczególnosci w czasie Pani/Pana nieobecnosci.

Jest Pani/Pan zobowiazana/y do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentów zwiazanych z prowadzona przez Pania/Pana Firma wymienionych w zalaczniku.

Zalacznik do pobrania

Nieobecnosc Pani/Pana moze zostac uznana za stan wyczerpujacy znamiona wykroczenia okreslonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 pazdziernika 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z pózn. zm.).

------------

INSPEKTOR KONTROLI
Urzad Skarbowy
mgr Marzena Fierek

W obu przypadkach odbiorca zachęcany jest do otwarcia załącznika. Warto zwracać też uwagę zarówno na nadawcę, jak i na adresata, gdyż często oba adresy są nieprawidłowe.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".