• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 15556
  • Dodano: 2019-06-21 / 09:52
  • Komentarzy: 0

Czarny bilans wczorajszego dnia w opolskim. Trzech mężczyzn nie żyje

 
 
Czarny bilans wczorajszego dnia w opolskim. Trzech mężczyzn nie żyje

(Fot. Archiwum)

Do trzech nieszczęśliwych zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym doszło wczoraj na terenie naszego województwa. W różnych okolicznościach śmierć poniosło 3 młodych mężczyzn. Policjanci apelują o większą rozwagę i czujność.


Drugi dzień wakacji nie należał do szczęśliwych pod względem "czarnych" statystyk policyjnych. W piątek 20 czerwca doszło do dwóch zdarzeń nad wodą, w których śmierć ponieśli młodzi mężczyźni. Trzeci mężczyzna zginął potrącony przez samochód w powiecie brzeskim.

- Wczoraj około 17:30 świadkowie którzy przebywali na kamionce "Piast" w Opolu zauważyli zwłoki mężczyzny o czym niezwłocznie powiadomili policję. Kiedy służby ratunkowe przybyły na miejsce, potwierdziły zgon 32-letniego Opolanina - poinformował sierż. szt. Dariusz Świątczak z zespołu prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że mężczyzna powiesił się.

Kolejny śmiertelny wypadek dotyczy 31-letniego obywatela Ukrainy, którego zaginięcie zgłoszono wczoraj po godzinie 22:00. Mężczyzna miał kąpać się w Jeziorze Srebrnym w Osowcu, na brzegu jeziora znaleziono jego ubranie i dokumenty. - Na miejsce skierowano specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego oraz najbliższe jednostki wyposażone w sprzęt do prowadzenia działań na wodzie. Po kilkudziesięciu minutach strażacy wydobyli ciało mężczyzny na brzeg, a lekarz zespołu ratownictwa medycznego stwierdził zgon - informuje ogn. Łukasz Nowak z Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu. Okoliczności utonięcia wyjaśniają prokurator i policja.

Policjanci apelują o rozwagę podczas kąpieli wodnych. Przypominają, że należy korzystać tylko z kąpielisk strzeżonych. Oprócz tego należy pamiętać by nie skakać do wody płytkiej oraz wody o niezbadanym dnie. - Po długim leżeniu na słońcu nie zanurzajmy się gwałtownie w wodzie - róbmy to stopniowo, aby uniknąć wstrząsu termicznego. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu. Alkohol zaburza ocenę własnych możliwości, skłania do brawury, osłabia organizm, dodaje odwagi, która zazwyczaj kończy się tragedią - słyszymy.

Jeśli pod naszą opieką znajdują się dzieci, ani na chwilę nie spuszczajmy ich z oka. Małe dzieci nigdy nie powinny kąpać się same. Gdy idziemy do wody nie prośmy o popilnowanie rzeczy przygodnie poznanych osób - takie sytuacje często kończą się ich utratą. Jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego, to upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie potrafią pływać są we właściwy sposób zabezpieczone i mają na sobie kapoki.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".