• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2168
  • Dodano: 2019-06-15 / 18:53
  • Komentarzy: 0

Oficjalnie wystartował 50. Jubileuszowy Rajd Festiwalowy

 
 
Oficjalnie wystartował 50. Jubileuszowy Rajd Festiwalowy

(Fot. Dżacheć)

Punktualnie o 18.30 sprzed opolskiego ratusza wystartował 50. Jubileuszowy Rajd Festiwalowy. Do rywalizacji zgłosiło się 77 załóg.

Druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska zostanie przeprowadzona przy zachowaniu wymaganych zasad bezpieczeństwa, co oznacza, że załogi będą rywalizować wyłącznie na zamkniętych oraz profesjonalnie zabezpieczonych odcinkach dróg.

W jednej ze zgłoszonych załóg zaprezentuje się Michał Wiśniewski, który wygrał 48. edycję rajdu, a w tym roku będzie bronił zwycięskiego tytułu.

Warto pamiętać, że w okolicach odcinków specjalnych wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Załogi startujące w imprezie Automobilklubu Opolskiego będą walczyć o jak najlepszy czas na siedmiu odcinkach specjalnych. Impreza rozpocznie się w sobotę 15 czerwca o godzinie 18:30, kiedy kierowcy i piloci pojawią się na ceremonii startu, a zaraz potem zostanie rozegrany prolog w centrum Opola, który wykorzysta fragment ulicy Armii Krajowej, a także Wiadukt im. Żołnierzy Wyklętych. 

W niedzielę odbędą się dwie kolejne próby - Superjedynki długości 7,03 kilometra, która wiedzie z Szydłowca Śląskiego, przez Molestowice, Gracze, aż do mety ulokowanej za wsią Góra. Trasa oesu Premieryliczy natomiast 7,5 kilometra i została wytyczona na drodze z Szydłowa do wsi Ochodze. Każdy z niedzielnych odcinków specjalnych Rajdu Festiwalowego zostanie pokonany trzykrotnie.

Fragmenty dróg, które będą zamknięte, są zaznaczone na mapach dostępnych na stronie imprezy - http://festiwalowy.rsmsl.pl/kibice/mapy/. Podczas rajdu trasy poszczególnych odcinków specjalnych będą zamknięte zgodnie z poniższym harmonogramem:

Sobota 15 czerwca: 

Odcinek Debiuty (1,38 km) - w godz. 17:00-20:30
Dodatkowo organizator prosi o zachowanie ostrożności nawet wtedy, gdy drogi będą otwarte, bo prace przygotowawcze/sprzątające będą trwać od 16:30 do 21:30.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".