• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1385
  • Dodano: 2019-06-12 / 15:44
  • Komentarzy: 0

Opole wśród 10 najbardziej Otwartych Miast na Ludzi w rankingu Forbes'a

 
 
Opole wśród 10 najbardziej Otwartych Miast na Ludzi w rankingu Forbes'a

(Fot. www.facebook.com/PrezydentOpola/ )

Wczoraj podczas uroczystej gali prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski odebrał nagrodę dla Opola. Nasze miasto znalazło się wśród 10 najbardziej Otwartych Miast na Ludzi w prestiżowym rankingu magazynu Forbes.


Miasto, które jest otwarte na ludzi w swoich działaniach wspiera inicjatywy mieszkańców, integruje pokolenia, pomaga najsłabszym i wchodzącym w życie. Takim miastem według rankingu magazynu Forbes zostało również Opole, obok Krakowa, Rzeszowa, Łodzi czy Poznania!

- To nagroda dla Was, drodzy opolanie, za Waszą życzliwość, uśmiech, otwartość i tolerancję. Jesteśmy miastem obywatelskim, wsłuchującym się w głos mieszkańców i odpowiadającym na ich potrzeby. Nie jest przypadkiem, że co o roku przyjeżdża do nas 20 tys. studentów, a w zeszłym roku w Urzędzie Pracy zarejestrowało się 40 tys. osób zza wschodniej granicy. Jesteśmy miastem radosnym i przyjaznym do życia" - mówił prezydent odbierając nagrodę na gali Forbes'a.

Podczas tworzenia rankingu wzięto pod uwagę m.in. wpływ mieszkańców na wydawanie publicznych pieniędzy. Ankietowanych zapytano także o dbałość o integrację wielopokoleniową i o to, co miasta robią dla osób z niepełnosprawnościami.

Opole w rankingu zajęło 7 miejsce, ustępując takim miastom jak (Poznań, Wrocław, Gdańsk, Warszawa, Łódź, Katowice, Białystok, Lublin). 8, 9 i 10 miejsce przypadły kolejno dla Rzeszowa, Szczecina i Krakowa.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".