• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1037
  • Dodano: 2019-06-11 / 12:56
  • Komentarzy: 2

Artyści rozpoczęli próby przed 56. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki

 
 
Artyści rozpoczęli próby przed 56. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki

(Fot. Dżacheć)

Dziś przed południem wystartowały próby przed niedzielnym koncertem 56. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki.


Na początek na deskach amfiteatru pojawili się tegoroczni debiutanci, zaraz po nich swoje próby rozpoczęli artyści, których zobaczymy na niedzielnym koncercie "Nie pytaj o Polskę#30 lat wolności" , gdzie widzowie mogą się spodziewać zaskakujących aranżacji znanych utworów.

- Kumulujemy w sobie siłę i energię by zajmować się tym, co nas kręci czyli muzyką - mówi wokalista zespołu Kombii.

Piotr Rubik nie pamięta który raz występuje na Festiwalu, wie za to, że na pewno występował w Opolu 10-krotnie. Proces twórczy Rubika jak sam artysta twierdzi, jest mocno zróżnicowany. Potwierdza, że pomysły przychodzą do niego same i spontanicznie, bo prowadzi bardzo ciekawe życie.

- W tym roku cieszę się że nie zabrakło mojej piosenki. W każdym koncercie staram się przekazywać dobre emocje. W wolnej Polsce ciesze się, że mam możliwość żyć w wolnym kraju. Nie zdradzę jaki otwór wykonam, bo jest w nim pewna niespodzianka - zdradza przed swoją próbą Piotr Rubik.

Rubik zaśpiewa na niedzielnym koncercie "Nie pytaj o Polskę#30 lat wolności". Podczas koncertu pojawi się też Margaret, która wykona utwór z Sarsą pt. "Tak. Tak..to ja". - Współpraca z Sarsą była bardzo ciekawa. Cieszę się, że każda z nas jest teraz w swojej wersji, którą tworzyłyśmy razem - mówi Margaret. Wokalistka opowiedziała również o swojej płycie "Gaja Hornby". - To moje alter ego. To płyta bardzo o mnie, taka prywatna z której dużo można się o mnie dowiedzieć, na pewno więcej niż z wywiadów - mówi wokalistka.

W amfiteatrze pojawią się dziś jeszcze Natalia Nykiel, Reni Jusis, Sidney Polak, Katarzyna Cerekwicka, Marcin Rozenek, Ich Troje, De mono i...inni.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-06-11 17:16:53 [188.123.205.*] id:1576911  
ombre: Napisał postów [17756], status [VIP] Reputacja
Oby padało.

Nick:
Treść:
2019-06-11 14:47:30 [165.225.72.*] id:1576906  
dontomasso: Napisał postów [3278], status [VIP] Reputacja
lipa jak co roku. szkoda czasu i pieniedzy na festibal

Nick:
Treść: