• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2380
  • Dodano: 2019-06-07 / 16:32
  • Komentarzy: 1

Zakończono akcję ratunkową w Kędzierzynie-Koźlu. Nie ma ofiar śmiertelnych

 
 
Zakończono akcję ratunkową w Kędzierzynie-Koźlu. Nie ma ofiar śmiertelnych

(Fot. Archiwum)

Strażacy zakończyli przeszukiwanie kamienicy, której część zawaliła się w wyniku wybuchu do jakiego doszło wczoraj około godziny 19:00 w Kędzierzynie-Koźlu. Ostateczny bilans tej tragedii, to dwie osoby poszkodowane.

Przed godziną 14:00 strażacy zakończyli sprawdzanie pomieszczeń zawalonego budynku. Ostatnimi miejscami, do których najtrudniej było się dostać to poddasze i piwnica, w których na szczęście nie znaleziono poszkodowanych osób.

- Strażacy z grupy poszukiwawczo-ratowniczej dotarli do pomieszczenia, do którego nie umieliśmy dotrzeć wcześniej i tym samym cały budynek został przeszukany i sprawdzony. Nie ma już więcej osób poszkodowanych. Działania rozpoczęliśmy wczoraj o godzinie 19:17, w tej chwili akcja ratunkowa została zakończona. W działaniach do końca brało udział 63 strażaków. Wiem, że to przykra sytuacja, szczególnie dla dwojga poszkodowanych, mam nadzieję, że wyjdą ze szpitala cali i zdrowi. - informuje generał brygadier Leszek Suski, komendant PSP.

- Wyrazy współczucia dla wszystkich osób poszkodowanych w tej tragedii. Oczywiście wielki ukłon dla wszystkich służ ratowniczych, które brały udział w działaniach. W chwili obecnej, po zakończeniu akcji straży do pracy wkracza nadzór budowlany, prokuratura i biegli sądowi, by jak najszybciej wydano decyzję co dalej z budynkiem, by ta tragedia została jak najszybciej zakończona - mówił na miejscu zdarzenia wojewoda Adrian Czubak.

Wojewoda zaznaczał, że największymi bohaterami akcji były osoby cywilne, które jako pierwsze wkroczyły do budynku i zaczęły udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Policja wraz z prokuraturą będą teraz ustalać okoliczności tego zdarzenia.

- Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu przeprowadzi oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, aby ustalić wstępne przyczyny tego zdarzenia. W tej sprawie będzie prowadzone śledztwo - mówi prokurator Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-06-08 10:19:42 [31.0.87.*] id:1576797  
golfik881: Napisał postów [22], status [nowy] Reputacja
Szczęście w nieszczęściu

Nick:
Treść: