• Wyświetleń: 1566
  • Dodano: 2019-06-03 / 10:19
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Usprawnienie procesów logistycznych a budowa hali magazynowej

  Usprawnienie procesów logistycznych a budowa hali magazynowej
  Usługi logistyczne byłyby trudne do świadczenia bez transportowania i magazynowania tzw. produktów logistycznych. W związku z tym zachodzi potrzeba wygospodarowania odpowiedniej przestrzeni - hali magazynowej.

  Hala magazynowa w logistyce - na co zwrócić uwagę?

  Logistyka wiąże się z biznesem na dość dużą skalę. W związku z tym przestrzeń magazynowa powinna być wielkopowierzchniowa lub inwestor powinien przewidywać ewentualne powiększenie przestrzeni. Z pewnością należy więc zwrócić uwagę na lokalizację działki, jej wielkość i stan gruntowy.

  Warto też podkreślić znaczenie projektu. Musi on przewidywać tak problematyczne kwestie, jak np. rodzaj i sposób magazynowanych materiałów. W zależności od tych parametrów konstrukcja musi być odpowiednio przystosowana do danego ciężaru. Jeśli budynek nie będzie wystarczająco zabezpieczony, z czasem pojawią się poważne wady konstrukcyjne, a to z kolei będzie skutkować dużymi kosztami konserwacyjnymi.

  Nie bez znaczenia jest też wysokość obiektu - hala magazynowa musi odpowiadać na potrzeby magazynowanych materiałów oraz urządzeń/pojazdów, które będą się po niej przemieszczać.

  Jaka hala najlepiej sprawdzi się w logistyce?

  Wobec potrzeb logistyki obecnie najczęściej wybiera się hale stalowe. Tego typu konstrukcje dają bowiem o wiele więcej możliwości i są też bardziej dostosowane do nowoczesnego rynku, który - jak wiadomo - przechodzi przez intensywne zmiany w krótkim czasie.

  Konstrukcje stalowe mają to do siebie, że wymagają relatywnie małego nakładu pracy i pieniędzy, zwłaszcza w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. Budowa w pełni funkcjonalnej hali magazynowej opartej na stalowych technologiach trwa jedynie 3 tygodnie, chociaż oczywiście wszystko zależy od projektu oraz firmy wykonawczej. Niemniej, postawienie prostej konstrukcji murowanej zajmuje nawet 4 razy więcej czasu. Dla inwestora oznacza to, że hala magazynowa nie zarabia na siebie przez kilka miesięcy, a to generuje natomiast straty.

  Ponadto konstrukcje stalowe są tańszym rozwiązaniem ze względu na koszty eksploatacyjne i konserwacyjne. Dobrze wykonana hala magazynowa potrafi długie lata funkcjonować bez żadnych wad, a ewentualne naprawy nie są problematyczne ze względu na jej modułową budowę. Dlatego to bardzo ważne, aby wykonawstwo zlecić dobrej firmie, która działa kompleksowo. Takie usługi świadczy chociażby znany na rynku Commercecon.

  Proces logistyczny a rozwój firmy

  Zazwyczaj firmy logistyczne zmierzają się z dynamicznym rozwojem na którymś etapie swojej działalności. Zachodzi wówczas zachodzą potrzeby zakupu nowych maszyn oraz zwiększenia powierzchni magazynowej. Wybór konstrukcji stalowych jest więc o tyle wygodny, że daje możliwość łatwej i szybkiej rozbudowy już istniejącego obiektu. Warto wziąć to pod uwagę, planując budowę hali do celów logistycznych.  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".