• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1815
  • Dodano: 2019-06-01 / 11:37
  • Komentarzy: 0

Bogaty program przyciągnął tłumy Opolan na Noc Kultury

 
 
Bogaty program przyciągnął tłumy Opolan na Noc Kultury

(Fot. Alicja Dubiel )

Kolejna Noc Kultury przeszła do historii. Za mieszkańcami Opola noc obfitująca w koncerty, wypełniona wystawami, muzyką, historią. Rozkład wydarzeń był w tym roku bardzo bogaty i skierowany do uczestników w każdym wieku.


Koncerty, wystawy, gry i zabawy, spektakle i widowiska, pokazy i warsztaty, wykłady i spotkania, filmy i inne atrakcje - w piątkowy wieczór każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

- Skorzystaliśmy ze świetnej pogody i z tego, że dzieciaki są już na tyle duże, że zwiedzanie, wystawy i nocne atrakcje są dla nich ciekawe. Największą atrakcją dla dzieciaków byli zdecydowanie rycerze. Opolskie Bractwo Rycerskie pod murami obronnymi zorganizowało świetne pokazy i warsztaty, kiedy lekko się ściemniło efekty pokazów były niesamowite - mówi Aleksandra Głośniak, która uczestniczyła w Nocy Kultury z dwójką synów.

Noc Kultury 2019 w Opolu obfitowała również w wydarzenia muzyczne. W Muzeum Polskiej Piosenki odbyła się "Noc Kory", w której programie było m.in. spotkanie z partnerem życiowym sławnej polskiej piosenkarki, Kamilem Sipowiczem. Dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Jarosław Wasik nie ukrywał, że pomysł uczczenia twórczości Kory był strzałem w dziesiątkę.

- Pamiętam występy Kory jeszcze tutaj podczas festiwalu, to zawsze było ogromne przeżycie. Dziś jest nie inaczej, mimo, że nie ma jej z nami z wielką ciekawością słuchaliśmy z żoną projekcji ostatniego występu Kory, towarzyszyły nam podobne przeżycia jak podczas koncertów - wspomina pan Kamil z Opola.

Wydarzenia towarzyszące Nocy Kultury w Opolu zakończyły się chwilę po północy.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".