• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3483
  • Dodano: 2019-05-30 / 17:44
  • Komentarzy: 8

Ruszają konsultacje społeczne w sprawie połączenia dzielnic Opola

 
 
Ruszają konsultacje społeczne w sprawie połączenia dzielnic Opola

(Fot. UM Opole )

Dziś wystartowały konsultacje społeczne w sprawie scalenia dzielnic w mieście. Miasto Opole chce usprawnić oraz wzmocnić rady dzielnic poprzez połączenie ich oraz wzmocnienie budżetu na dzielnice peryferyjne.


Przypomnijmy, że propozycja miasta zakłada wzmocnienie demokracji i wzmożenie partycypacji mieszkańców w działania w mieście. Podział na dzielnice miasta zostanie zawężony z 29 na 13 dzielnic, 6 z nich nie zmieni swojego kształtu. Mimo, że propozycja miasta czeka na opinie mieszkańców, to wydaje się, że głosy Opolan nie są w stanie namieszać w planach.

Prezydent Opola zaznacza, że mamy największą liczbę dzielnic w Polsce, mimo tego, że liczba ludności Opola nie jest w polskiej czołówce. Przedmiotem konsultacji jest łączenie dzielnic miasta Opola oraz zmiana nazwy istniejących.

- Zmiany muszą się dokonać w postaci konsultacji dwukrotnych. Najpierw będziemy konsultować zmiany statutów, a potem zmiany rad dzielnic, czyli utworzenie nowych. Po to są konsultacje, żeby mieszkańcy mieli realny wpływ, jednak ostateczna decyzja będzie należała do Rady Miasta Opola. Chcielibyśmy zwiększyć pieniądze, które będą do dyspozycji Rad Dzielnic, a większą pule skierować do dzielnic peryferyjnych, bo tam jest więcej do zrobienia - tłumaczy Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

Prezydent zaznacza, że jeśli mieszkańcy wyrażą negatywne opinie jest skłonny odstąpić od tego pomysłu. Podkreśla jednak, że negatywne opinie powinny być dobrze uzasadnione.

Konsultacje realizowane będą w następujących formach:
1) Debaty publicznej, która odbędzie się w dniu 03.06.2019 r. w Urzędzie Miasta
Opola, Rynek - Ratusz, sala 312, w godzinach od 16:00 do 18:00;

2) Pisemnego, w tym elektronicznego przekazywania opinii (należy zgłaszać na adres Centrum Dialogu Obywatelskiego, ul. Koraszewskiego 7-9 do dnia 06.06.2019 r. do godz. 15.30, zgłaszanie opinii drogą elektroniczną następuje na adres: dzielnice@um.opole.pl do dnia 06.06.2019 r. do godz. 24.00);

3) Punktu konsultacyjnego, zorganizowanego w Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu przy ulicy Koraszewskiego 7-9, w godzinach od 8:00 do 15:00 ,w każdy dzień roboczy do dnia 06.06.2019 r.


reklama

Czy jesteś za połączeniem dzielnic?

Ankieta konsultacje społeczne

Wyniki
  • NIE40
  • TAK26

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".