• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1107
  • Dodano: 2019-05-28 / 14:15
  • Komentarzy: 1

V Opolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych w Kędzierzynie Koźlu

 
 
V Opolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych w Kędzierzynie Koźlu

(KPP Kędzierzyn Koźle)

Klasy mundurowe z województwa opolskiego rywalizowały w Kędzierzynie-Koźlu podczas przeglądu musztry. W wydarzeniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu - mł.insp. Janusz Hencel oraz Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu - nadkom. Hubert Adamek. Podczas przeglądu policjanci z Kędzierzyna-Koźla promowali również swój zawód oraz zachęcali do korzystania z aplikacji Moja Komenda i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W Kędzierzynie-Koźlu na placu Wolności przed starostwem powiatowym odbył się V Opolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Przedsięwzięcie zostało zorganizowana przez Opolskiego Kuratora Oświaty oraz Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Na przegląd musztry przybyli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, kuratorium oświaty, komendy wojewódzkiej i powiatowej policji, sztabu wojskowego, państwowej straży pożarnej oraz więziennictwa.

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas mundurowych Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach, Liceum Ogólnokształcącego z Gogolina, Zespołu Szkół z Prudnika oraz Zespół Szkół w Tułowicach.

Drużyny z poszczególnych placówek konkurowały ze sobą w trzech kategoriach: konkurencji obowiązkowej z zakresu musztry oraz w dwóch konkurencjach dowolnych: przemarsz drużyn ze śpiewem, a także wykonanie własnego programu musztry paradnej.

Drużyny oceniała komisja w składzie: nadkom. Hubert Adamek, Paweł Masełko, Robert Socha, kpt Grzegorz Pawełek, por Arkadiusz Chawa oraz przewodniczący Mjr Wacław Ryszytyło. Jury zwracało uwagę m.in. na sposób poruszania się, precyzyjność wykonywania poszczególnych elementów oraz umundurowanie.

W tegorocznym przeglądzie zwyciężyła klasa mundurowa Zespołu Szkół w Tułowicach.

Podczas trwania przeglądu służby mundurowe, w tym kędzierzyńsko-kozielska policja mieli swoje stoiska. Osoby, które przybyły na przegląd mogły dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji do poszczególnych służb. Każda formacja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dla przyszłych policjantów zostały przygotowane broszury informacyjne. Dodatkowo obecni na miejscu policjanci oraz pracownik wydziału kadr KWP w Opolu udzielali wszelkich niezbędnych informacji o naborze.

Policjanci informowali także zainteresowane osoby o sposobie korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-05-29 08:06:11 [165.225.72.*] id:1576316  
dontomasso: Napisał postów [3242], status [VIP] Reputacja
co niektorzy maja ryjki pomalowane jak okonie

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia