• Autor: adnaw22
    • Wyświetleń: 4834
    • Dodano: 2019-05-18 / 08:22
    • Komentarzy: 30

    Już w lipcu "500 +" na pierwsze dziecko

    Już w lipcu "500 +" na pierwsze dziecko

    adnaw22

    W czwartek, 16.05.2019 r., prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację rządowego programu wsparcia rodzin. Już niedługo świadczenia w ramach "500+" będą wypłacane również na pierwsze dziecko, a nie jak tej pory - na drugie i kolejne. Jakie zmiany czekają jeszcze na beneficjentów?

    Od 1 lipca - zgodnie ze słowami minister Rafalskiej - w nowej odsłonie będą mogli wziąć udział wszyscy ci, którzy do tej pory nie korzystali z programu na pierwsze dziecko, oraz ci, którzy od 01 października wejdą w kolejny okres rozliczeniowy. W chwili obecnej, aby dostać świadczenie na pierwsze dziecko należy spełnić określone warunki - dochód w rodzinie nie może przekroczyć 800 zł netto na osobę lub 1200 zł netto w rodzinie, której członkiem jest dziecko z niepełnosprawnością.

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA

    Nowelizacja ustawy przewiduje, że programem będą objęte wszystkie dzieci, które nie przekroczą 18 roku życia, niezależnie od dochodu rodziców. Prawo do świadczeń mają mieć także dzieci z placówek opiekuńczo - wychowawczych.

    Wnioski o nowe "500+" można będzie składać w dwóch formach: elektronicznej - od 1 lipca 2019
    i papierowej - od 1 sierpnia 2019 r.

    Zobacz takze Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu

    Ważna jest również zmiana w sposobie wnioskowania. Do tej pory rodzice obowiązkowo musieli złożyć dokumenty w tym miesiącu, w którym urodziło się dziecko. W przeciwnym razie pieniądze na dany miesiąc przepadły. Nowelizacja zakłada wydłużenie czasu do trzech miesięcy bez obawy o utratę świadczenia. Oznacza to, ze jeśli rodzic złoży wniosek do końca sierpnia (31.08.2019), wypłata pieniędzy nastąpi do końca października (31.01.2019).

    Istotna zamiana ma nastąpić także w przypadku śmierci jednego z rodziców. Do tej pory trzeba było składać ponowny wniosek, a od lipca "automatycznie" mają być przyznawane świadczenia.

    "Jestem dumna z tego, że wizja państwa, które realnie wspiera rodzinę, stanowiącą fundament naszej wspólnoty, realizuje się na naszych oczach" - tymi słowy podpisanie ustawy skomentowała minister Rafalska w mediach społecznościach.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2019-05-20 17:27:04 [31.0.85.*] id:1575772  
    Luzi: Napisał postów [1463], status [stały bywalec] Reputacja
    Suuuper! Nowy motocykl sie przyda. Na rate jak ulał :-). Niestety na PiS nie zaglosuje! Niech sie pałują!

    Nick:
    Treść:
    2019-05-18 22:15:55 [31.0.122.*] id:1575678  
    muszka82: Napisała postów [562], status [starszy pismak] Reputacja
    Super mają mój głos. PIS rządzi, a PO to pały
    [-1]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2019-05-19 01:51:48 [46.134.56.*] id:1575687  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Śmierdzisz
    2019-05-19 09:43:22 [217.173.203.*] id:1575698  
    megapancio: Napisała postów [301], status [maniak] Reputacja
    Polpha nie tak ostro ale podzielam twój pogląd. Pamiętaj o uczuciach i getcie.
    2019-05-19 13:41:08 [31.60.21.*] id:1575713  
    liberty: Napisał postów [5865], status [Szycha] Reputacja
    Muszka82 - psychopata lewacki Polpha szerzy mowę nienawiści... Nie daj sie dewiantowi
    2019-05-19 14:08:01 [79.190.35.*] id:1575714  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Uważaj Polpha, bo bojownicy Państwa PiSlamskiego coraz częściej sięgają po noże
    2019-05-18 18:45:49 [31.60.13.*] id:1575656  
    liberty: Napisał postów [5865], status [Szycha] Reputacja
    Przyznaje racje lewakom ze czasami te 500+ idzie na patologie... Jedna taka Wioletta T z luboszyckiej ma 6 bachorow kazdego z innym a sama czesto lata po wodke,edukacje skończyła na podstawowce i w życiu dnia nie pracowała...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2019-05-18 21:53:40 [5.173.56.*] id:1575675  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    szkoda dzieci tylko...
    2019-05-18 22:04:43 [79.190.35.*] id:1575676  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Pisopatka hoduje elektorat NSDAPiS
    2019-05-19 12:40:45 [31.60.21.*] id:1575707  
    liberty: Napisał postów [5865], status [Szycha] Reputacja
    Tu cię zaskoczę Stefan ta patologiczna Wioletta T nie cierpi PIS a lubi PO ale nie przeszkadza jej to w wyciąganiu łapy po 500+....
    2019-05-18 09:14:34 [94.254.152.*] id:1575594  
    emsi: Napisał postów [1830], status [Szycha] Reputacja
    Dobrze ze prezes kazał mu to podpisać bo paliwo ponad 5zł za litr pietruszka 16zł za kg,masło,ser,chleb do tego chemia i owoce w cenach z kosmosu,wybierając sie na zakupy ze stówką w kieszeni to nie ma po co do sklepu wchodzić.dziekujemy dobra zmiano.panstwo powinno wspierać rodziny i dzieci ale moze na początek zrównajcie wypłaty z tymi na zachodzie europy bo ceny już zrównaliście dawno temu.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2019-05-18 09:35:32 [31.0.81.*] id:1575595  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    Będzie jeszcze gorzej jak będzie mega inflacja to wprowadza euro ale wypłaty dalej będą polskie
    2019-05-18 12:10:06 [31.60.13.*] id:1575623  
    liberty: Napisał postów [5865], status [Szycha] Reputacja
    Ceny mamy unijne a zarobki ukrainskie...
    2019-05-19 01:53:09 [46.134.56.*] id:1575688  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Chyba ty, patafianie
    2019-05-18 23:29:40 [178.24.236.*] id:1575682  
    elektor 105: Napisał postów [313], status [pismak] Reputacja
    Nasze biedne dzieci w przyszłości to wszystko oddadzą z nawiązką. W przyrodzie nic nie ginie i nie ma nic za darmo.Ludzie zaślepieni tym wszystkim co się dzieje i się cieszą. Szkoda słów.

    Nick:
    Treść:
    2019-05-18 10:09:13 [94.254.152.*] id:1575601  
    allena: Napisała postów [74], status [rozkręcił się] Reputacja
    A ja się cieszę...w końcu coś bedzie mojej rodzinie przysługiwało hahaha a nie ciągle to ja mam płacić na wszystkich darmozjadów...płytkie myślenie, wiem ale jakie prawdziwe hahaha

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2019-05-18 17:20:21 [185.127.20.*] id:1575646  
    Jerry: Napisał postów [5178], status [VIP] Reputacja
    Na jabole Ci wystarczy???
    [-3]
    2019-05-18 22:17:50 [31.0.122.*] id:1575679  
    muszka82: Napisała postów [562], status [starszy pismak] Reputacja
    Allena teraz jest plan zeby dawać 500+ jak ktoś studiuje do 25 roku życia
    2019-05-18 23:00:02 [188.147.106.*] id:1575681  
    allena: Napisała postów [74], status [rozkręcił się] Reputacja
    muszka82 mam świadomość, że to jest złe z zasady i wpadamy w błędne koło. Wolałabym sama zarządzać swoja wypłatą, żeby mi nie zabierali i nie dawali. Ale realia są takie, że zabierać i tak będą, jaka partia nie dojdzie do władzy, to przynajmniej coś do mnie wróci. Jak do tej pory wszystko mnie ominęło: becikowe, 500+, odpis od podatku dzieciaka itd ... za to ja mam płacić dla wszystkich... Moje dziecko od urodzenia nawet nie było u lekarza na NFZ bo mam prywatną opiekę. Urodziło się w szpitalu w ramach NFZ i tyle, czego akurat dobrze nie wspominam (w sensie opieki).
    2019-05-18 17:34:34 [5.173.56.*] id:1575649  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Moim zdaniem powinien być jeden warunek. Rodzic powinien mieć przynajmniej jeden rok (w życiu) uczciwie przepracowany na pełnym etacie. To by wykluczyło tysiące nierobów i pasożytów.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2019-05-18 19:40:51 [94.254.146.*] id:1575662  
    emsi: Napisał postów [1830], status [Szycha] Reputacja
    Pisowi właśnie o to chodzi żeby dać patologii kasiore w zamian dostają poparcie w wyborach.
    2019-05-18 19:45:37 [185.127.20.*] id:1575664  
    matejko66: Napisał postów [2997], status [Szycha] Reputacja
    Jakie poparcie @emsi? W życiu bym nie zagłosował na PIS ale kilka pińcet plus chętnie pobieram bo mi (dzieciom) się należy :D.
    2019-05-18 21:53:00 [5.173.56.*] id:1575674  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Mam znajomych którzy nie pracują bo im się nie opłaca...
    2019-05-18 11:34:48 [31.60.80.*] id:1575620  
    ms40: Napisał postów [1449], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Szykuje się Grecja

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2019-05-18 19:57:03 [145.129.118.*] id:1575667  
    Honda84: Napisał postów [595], status [rozpisany/na] Reputacja
    Nie dopóki € waluta nie wejdzie.
    2019-05-18 18:35:47 [5.173.153.*] id:1575654  
    KubaXY: Napisał postów [3401], status [Szycha] Reputacja
    Oddzialy ginekologiczne beda pekaly w szwach

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2019-05-18 19:54:59 [145.129.118.*] id:1575666  
    Honda84: Napisał postów [595], status [rozpisany/na] Reputacja
    Dobrze,Niż Demograficzny zaleje.Trzeba utrzymać populację Polskiej Białej rasy,żeby ciapaci nas nie przejęli,jak to się dzieje na zachodzie(Holandia,Belgia,Francja,Niemcy).Brawo PIS.
    2019-05-18 11:25:10 [185.127.20.*] id:1575612  
    matejko66: Napisał postów [2997], status [Szycha] Reputacja
    No i bardzo dobrze. Następne pińcet wpadnie...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2019-05-18 17:31:02 [5.173.56.*] id:1575648  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    będzie na rate za dustera.
    2019-05-18 19:37:04 [185.127.20.*] id:1575661  
    matejko66: Napisał postów [2997], status [Szycha] Reputacja
    No tera to państwo mi płaci raty za wszystko co chcę tak że spoko :D