• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5773
  • Dodano: 2019-05-17 / 15:56
  • Komentarzy: 0

Ruszyły dni Opola 2019, przed nami 4 dni zabawy i kultury

 
 
Ruszyły dni Opola 2019, przed nami 4 dni zabawy i kultury

(Fot. Dżacheć)

 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

 <i></i>

W piątkowe popołudnie oficjalnie zainaugurowano tegoroczne święto miasta. Pierwszymi wydarzeniami ujętymi w programie tegorocznych Dni Opola były wydarzenia kulturalne w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Galerii Sztuki Współczesnej czy Muzeum Polskiej Piosenki.


Tłumy Opolan z dziećmi pojawiło się dziś przed Miejską Biblioteka Publiczną, gdzie zorganizowano szereg atrakcji dla najmłodszych. Tegoroczne Dni Opola zadedykowano trzem istotnym rocznicom. To 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej, 30-lecie wyborów czerwcowych oraz 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki.

Muzeum Polskiej Piosenki szykuje dziś koncert "Elementarz", podczas którego piosenki w nowych aranżacjach (do tekstów: Agnieszki Osieckiej, Magdy Czapińskiej, Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Jana Wołka) zaśpiewają: Dorota Osińska, Natalia Sikora, Jarosław Wasik oraz Łukasz Zagrobelny. Wydarzenie jest biletowane (koszt biletu to 20zł) i rozpocznie się o godzinie 19:00.

Plan na piątek 17 maja:

PLAC WOLNOŚCI - skwer przed MBP
14:00-19:00 Park zabaw dla dzieci oraz animacje i pokazy szczudlarzy
18:00 "Na opolską nutę" - występy uczestników 4. Ogólnopolskich Spotkań Artystycznych Opole Artis

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA - ul. Minorytów 4
11:00 "Kto ty jesteś? Polak mały!" - wernisaż wystawy prac dzieci i polskich artystów tworzących dla dzieci, która odpowiada na pytania, czym jest ojczyzna, niepodległość i patriotyzm.
Warsztaty plastyczne dla dzieci prowadzone przez animatorki z Fundacji Czas Dzieci
14:00-19:00 - skwer przed MBP
"Ostry Dyżur Literacki" - w scenografii gabinetu lekarskiego specjalistki od literatury dla dzieci w kitlach lekarskich będą diagnozowały, wypisywały recepty i dawały zalecenia czytelnicze
Mobilna Biblioteka - po raz pierwszy, w specjalnym namiocie na kolorowych regałach, zostanie zaaranżowana biblioteka dla uczestników Dni Opola
Kiermasz książek używanych
17:00 - skwer przed MBP (scena plenerowa)
Spotkanie z R. Kosikiem - pisarzem science fiction, publicystą i scenarzystą

GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ - Pl. Teatralny 12
18:00 "Klęska urodzaju" - wernisaż wystawy prezentującej awangardowe prace polskich artystek i artystów zaangażowanych w tematykę ekologiczną

WIEŻA PIASTOWSKA - ul. Piastowska 14
18:00-24:00 Nocne zwiedzanie Wieży Piastowskiej. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna: 77 441 50 20. Wstęp zgodnie z obowiązującym cennikiem

KINO HELIOS - Pl. Kopernika 16
22:30 "Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3" - dodatkowy seans dla opolan w ramach projektu Kultura Dostępna. To trzecia część kultowej komedii o przygodach K. Solskiej. Wejściówki na seans do nabycie w kasie kina Helios w cenie 10 zł.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".