• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1034
  • Dodano: 2019-05-14 / 09:30
  • Komentarzy: 1

Już w piątek Dzień Osób z Niepełnosprawnością w opolskim ZUS

 
 
Już w piątek Dzień Osób z Niepełnosprawnością w opolskim ZUS

(Fot. Archiwum)

W piątek 17 maja, pod hasłem "Żyj aktywnie!" opolski oddział ZUS organizuje dzień poświęcony osobom z niepełnosprawnością. W jednym miejscu i w tym samym czasie będą mogły skorzystać z porad ekspertów ZUS, NFZ i PFRON.


Piątkowe wydarzenie ma zachęcić osoby z niepełnosprawnością do rozwijania swoich talentów, poszukiwania możliwości rozwoju, by pamiętały o zdrowym stylu życia, ale też zmotywować do aktywności zawodowej.

- W piątek od godz.: 10:00 do 14:00 zapraszamy do sali obsługi klientów w opolskim ZUS-ie przy ul. Wrocławskiej czyli tzw. rotundy. Co oferujemy? Pracownicy ZUS wyjaśnią jak uzyskać rentę lub ją zwiększyć, podpowiedzą też na jakie inne świadczenia można liczyć. Będziemy zachęcać do założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych, dzięki czemu kontakt z nami będzie łatwiejszy, a formalności ograniczone do minimum - wyjaśnia Sebastian Szczurek, rzecznik prasowy ZUS w województwie opolskim.

Eksperci z opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia pomogą wyrobić kartę EKUZ, na wzór akcji "Nie Cukrz" będą mierzyć ciśnienie i badać poziom cukru we krwi (w godz.: 10:00-12:00), opowiedzą też do czego służy Internetowe Konto Pacjenta.

Ponadto na stoisku informacyjnym NFZ będzie można skorzystać z poradnictwa w zakresie uprawnień osób z niepełnosprawnościami - w zakresie terminów leczenia, lecznictwa uzdrowiskowego, wyrobów medycznych oraz przeszkolić się z obsługi Portalu "Terminy Leczenia".

Fachowcy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych opowiedzą, jak zwiększać swoje szanse na rynku pracy i jak ubiegać się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Chodzi o to, by osoby z niepełnosprawnością łatwiej odnajdywały swoje miejsce jako pracownicy. Z kolei przedsiębiorcy będą zachęcani do otwierania się na zatrudnianie i aktywizację osób z niepełnosprawnościami.

Informacje o tym, co będzie działo się w całej Polsce publikujemy na stronie www.zus.pl/dzienON.reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-05-14 12:34:44 [212.106.161.*] id:1575305  
Palnik Dekarski: Napisał postów [167], status [starszy wyjadacz] Reputacja
Zmotywować niepełnosprawnych do aktywności zawodowej haha, czyżby nagle (od wprowadzenia elektronicznych zwolnień lekarskich) przybyło zbyt wiele osób, którym trzeba wypłacać pieniądze? Zobaczycie jeszcze trochę i to wszystko pier**lnie :) Ludzie będą sobie dalej w internecie kupować zwolnienia lekarskie, zakłady będą upadać przez niedobór rąk do pracy/nadmiar ludzi na L4, których muszą wypłacać i się skończy ta cała paranoja.

Nick:
Treść: