• 0
0
  • Wyświetleń: 1000
  • Dodano: 2019-05-11 / 00:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Najtańsze OC w Polsce dostępne w Opolu

 
 
Najtańsze OC w Polsce dostępne w Opolu
Jak wiadomo, cena obowiązkowego dla kierowców ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej różni się w zależności od miejsca zamieszkania. Okazuje się, że osoby zmotoryzowane z Opola nie mają na co narzekać pod tym względem. Właśnie w Opolu odnotowano bowiem najniższą składkę OC dla auta osobowego.


Miejsce zamieszkania a składka ubezpieczeniowa

Na początku warto zwrócić uwagę na to, że miejsce zamieszkania jest jednym z kluczowych czynników wpływających na cenę OC. W zależności od tego, gdzie jest się zameldowanym, można zapłacić za obowiązkowe ubezpieczenie nawet dwa razy mniej lub więcej. Z punktu widzenia kosztów zakupu polisy najważniejsza jest liczba mieszkańców miejscowości - zasadniczo w dużych miastach OC kosztuje więcej niż w niewielkich miejscowościach. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje różnice w wysokości składki ubezpieczeniowej w zależności od miejsca zamieszkania?

Jak zawsze w przypadku ubezpieczeń, chodzi o ryzyko, jakie ponosi towarzystwo ubezpieczeniowe - im ono wyższe, tym droższa polisa. A że ryzyko spowodowania stłuczki, kolizji lub wypadku jest z oczywistych względów większe w dużych miastach niż na wsiach i w małych miejscowościach, mieszkańcy polskich metropolii płacą za OC najwięcej. Jak się okazuje, na tle miast wojewódzkich jednym z najtańszych, jeśli chodzi o wysokość składki ubezpieczeniowej, jest Opole. Właśnie tutaj zanotowano najtańsze OC dla auta osobowego.

Rekordowo tanie OC w Opolu

Na początku 2019 r. jeden z opolskich kierowców wykupił ubezpieczenie OC w cenie zaledwie 370 zł - w żadnym innym mieście wojewódzkim w Polsce nie odnotowano niższej składki dla samochodu osobowego. Mowa o aucie marki Suzuki Splash z 2010 r. wyposażonym w silnik benzynowy o pojemności 996 cm³, którego właścicielem jest żonaty i bezdzietny mężczyzna w wieku 64 lat. Na uzyskanie tak niskiej ceny z pewnością duży wpływ miał fakt, że kierowca dysponuje pełnymi zniżkami ubezpieczeniowymi w wysokości 60%.

Fakt, że właśnie w Opolu kupiono najtańsze OC w Polsce w 2019 r., nie znaczy oczywiście, że każdy kierowca, który jest tu zameldowany, może liczyć na tak atrakcyjne warunki. Rekordowo niska składka to zasługa jednoczesnego zbiegu wielu czynników składających się na maksymalnie korzystną kalkulację, takich jak wiek i doświadczenie kierowcy, maksymalne zniżki za bezszkodową jazdę czy samochód z silnikiem o bardzo małej pojemności. Wpisując podobne dane w kalkulatorze OC na kalkulator.najtaniejuagenta.pl/kalkulator/oc-ac/, zawsze otrzyma się atrakcyjną wycenę.

Niska składka nie dla każdego

Jeśli jednak sprawdzimy, ile za obowiązkowe OC zapłaci 20-letni kierowca z Opola, który miesiąc temu otrzymał prawo jazdy i poszukuje polisy dla sportowego BMW z dużym silnikiem, kalkulacja zawsze będzie wysoka. Bo choć miejsce zamieszkania jest jednym z ważnych czynników kształtujących cenę ubezpieczenia, to samo w sobie nie wpływa na składkę w tak wyraźny sposób, żeby zagwarantować niską cenę niezależnie od innych informacji na temat pojazdu i jego właściciela.

Chcąc mieć pewność, że wybiera się najlepszą, czyli w praktyce najtańszą ofertę, należy koniecznie pamiętać o porównaniu dostępnych na rynku polis pod względem składki. W tym celu trzeba sprawdzić jej wysokość w różnych towarzystwach, ponieważ - jak wiadomo - OC zawsze jest wyliczane indywidualnie dla każdego kierowcy. Zbiorową kalkulację można zrobić poprzez takie narzędzia jak np. porównywarka Najtaniej u Agenta, jak również stacjonarnie u agenta ubezpieczeniowego. Oba rozwiązania gwarantują skuteczne znalezienie najtańszego OC bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.
Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".