• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2289
  • Dodano: 2019-05-10 / 08:00
  • Komentarzy: 0

Już w ten weekend rynek opanują strażacy. Zbliża się Edukacyjny Piknik Strażacki

 
 
Już w ten weekend rynek opanują strażacy. Zbliża się Edukacyjny Piknik Strażacki

(Fot. Archiwum)

 <i>(Fot. KM PSP Opole)</i>

(Fot. KM PSP Opole)

Komenda Miejska Państwowej Straży w Opolu, Urząd Miasta Opola oraz strażacy ochotnicy organizują w dniach 11 i 12 maja w godzinach od 13.00 do 19.00 na opolskim rynku edukacyjny piknik strażacki.


W ramach wydarzenia przygotowano mnóstwo zabaw edukacyjnych dla całych rodzin. Strażacy będą uczyli jak udzielać pomocy osobom, które zostały poszkodowane w pożarach oraz wypadkach drogowych. Będzie się można dowiedzieć jak ocenić stan poszkodowanego, a także jak radzić sobie z pierwszą pomocą (w tym jak wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową z wykorzystaniem półautomatycznego defibrylatora zewnętrznego).

Podczas pikniku będzie można nauczyć się również, jak powstają trujące gazy pożarowe i jak zachować się podczas narażenia na niebezpieczeństwo zatrucia. Dla najmłodszych, chcących poczuć się jak strażacy czeka namiot symulujący warunki podczas pożaru wewnątrz budynku.

Młodzi adepci pożarnictwa włożą mundur i zmierzą się z przesuwaniem obciążenia za pomocą młota, ewakuacją manekina czy laniem wodą do celu. Wykonywane na torze zadania przypominają wyzwania, którym na co dzień stawiają czoła strażacy podczas służby.

Młodzież i dorośli lubiący wysiłek mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej i drabince linowej. Miłośnicy motoryzacji również znaleźli coś dla siebie - na rynek zjadą współczesne i zabytkowe pojazdy pożarnicze. Skoro mundur to musi być i dyscyplina - musztrę i działania ratownicze zaprezentuje dziecięca drużyna pożarnicza OSP Wieruszów.


reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".