• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1638
  • Dodano: 2019-05-07 / 16:41
  • Komentarzy: 2

Jutro seniorzy przejmą władzę nad miastem. Rozpoczynają się Dni Seniora

 
 
Jutro seniorzy przejmą władzę nad miastem. Rozpoczynają się Dni Seniora

(Fot. Archiwum)

 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Już jutro 8 maja, najstarsi mieszkańcy Opola odbiorą symboliczny klucz do bram miasta z rąk prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego. Ruszają XXI Opolskie Dni Seniora.


Arkadiusz Wiśniewski w samo południe odda władzę w mieście opolskim seniorom. Dni Seniora rozpoczną się w środę 8 maja uroczystą mszą świętą w kościele franciszkańskim. Po mszy barwnym korowodem, w towarzystwie kolorowo ubranych przedszkolaków seniorzy przeniosą się w okolice ratusza.

- Rocznica, to jest tylko numer a my z wielkim zaangażowaniem zorganizowaliśmy seniorom kolejne święto - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

W ramach swojego święta przygotowano dla starszych mieszkańców wiele warsztatów, zabaw i możliwości sprawdzenia stanu swojego zdrowia. Nie zabraknie również sportowych wyzwań,

- Mamy przebojowych seniorów dlatego z roku na rok organizacja dni seniora jest coraz większym wyzwaniem. Rozpoczynamy uroczystą mszą świętą, którą również przygotowują seniorzy. Przedszkolaki będą prowadzić korowód seniorów pod opolski ratusz. Tworzy się coraz więcej klubów i grup, które chcą się prezentować przed Opolanami. Ponadto w ratuszu będzie można obejrzeć piękną galerię zdjęć seniorów - mówi Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu.

Przypomnijmy, że XXI Dni Seniora zakończy Wielka Majówka, która w tym roku odbędzie się w Krasiejowie.

reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-05-08 08:34:40 [217.173.195.*] id:1574881  
wojtasoks: Napisał postów [3501], status [VIP] Reputacja
Bawcie się. Jak będę seniorem też chciałbym jeszcze korzystać z życia.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-05-08 14:45:37 [46.93.26.*] id:1574901  
anstel: Napisał postów [3800], status [VIP] Reputacja
Pytanie czy dożyjesz .