• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1771
  • Dodano: 2019-05-07 / 12:44
  • Komentarzy: 0

Dziś matura z matematyki. Egzamin w Brzegu rozpoczął się z dwugodzinnym opóźnieniem

 
 
Dziś matura z matematyki. Egzamin w Brzegu rozpoczął się z dwugodzinnym opóźnieniem

(Fot. Dżacheć)

Po poniedziałkowym egzaminie z języka polskiego, przed maturzystami matura z matematyki. Dziś, podobnie jak wczoraj do niektórych placówek na Opolszczyźnie dotarły informacje o podłożonych ładunkach.


Wczoraj do podobnych incydentów doszło w 3 szkołach na Opolszczyźnie. Dziś z rana również do szkół napływały maile o rzekomo podłożonych substancjach łatwopalnych, wybuchowych czy ładunkach bombowych. Wiadomości z groźbą dostały m.in. Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu, Zespół Szkół Budowlanych im. Papieża Jana Pawła II i szpitalne szkoły w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym.

Dotarły do nas również informacje z innych części województwa. Kluczborskie służby ratunkowe prowadziły z rana działania w kilku szkołach m.in. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Ogólnie utrudnienia pojawiły się w 20 szkołach na Opolszczyźnie, udało się jednak przeprowadzić egzaminy maturalne zgodnie z planem, ponieważ weryfikację "fałszywych donosów" udało się ukończyć przed planowanym rozpoczęciem matur.

- Wszystkie egzaminy się odbyły, egzamin maturalny w Zespole Szkół Budowlanych w Brzegu jeszcze trwa, ponieważ rozpoczął się z dwugodzinnym opóźnieniem. Opóźnienie było spowodowane tym, że mail z pogróżkami otrzymała straż pożarna w Brzegu, która przed godziną 9:00 zarządziła tam ewakuację. 15-minutowe opóźnienie odnotował też Zespół Szkół Budowlanych w Opolu. Mimo utrudnień, wszystkie egzaminy rozpoczęły się zgodnie z procedurami Okręgowej Komisji Edukacyjnej - informuje Robert Socha, rzecznik opolskiego Kuratorium Oświaty.

Wszystkich absolwentów, którzy przystępują do egzaminu maturalnego jest ponad 6 tysięcy, razem z poprawiającymi jest około 7800 zdających.
reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".