• 0
0
  • Wyświetleń: 1600
  • Dodano: 2019-04-30 / 12:30
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Analizujemy umowy kredytowe. Na co zwracać uwagę?

 
 
Analizujemy umowy kredytowe. Na co zwracać uwagę?
Jak pokazują badania, tylko 33 proc. Polaków czyta dokładnie umowy, które podpisuje. Niestety większość nie przywiązuje do tego takiej wagi. Jedną z przyczyn tego zjawiska jest to, że osoby te nie zawsze wiedzą, na jakie elementy dokumentu powinni zwrócić swoją uwagę. Czy Ty również znajdujesz się wśród nich? Jeżeli tak, to koniecznie dowiedz się, co musisz przeanalizować przed podpisaniem umowy kredytu gotówkowego.


Co mówią liczby? Dlaczego Polacy nie czytają umów?

Jedynie 1/3 Polaków deklaruje dokładne czytanie umów, konkretnie 33 proc. Niecała połowa, 48 proc. zapytanych skupia się zwykle na poprawności danych osobowych oraz przeczytaniu najważniejszych zapisów umowy. Mały odsetek około 11 proc. analizuje tylko dane osobowe. Niestety aż 8 proc. podpisuje umowy bez czytania. Takie informacje przedstawione zostały na stronie internetowej Polska Times.

Jedną z przyczyn jest po prostu to, że tego rodzaju treści są po prostu zbyt trudne i niezrozumiałe dla osób, które podpisują takie dokumenty. Problem ten zadeklarowała prawie połowa respondentów. Z tego względu ogromne znaczenie ma edukacja w dziedzinie finansów, między innymi na temat tego, co powinno znajdować się w umowie, którą podpisuje osoba decydująca się na kredyty gotówkowe.

Najważniejsze elementy umowy

Interesuje Cię kredyt gotówkowy, musisz wiedzieć, że jednym z istotnych elementów są dane osobowe. Stanowią one informacje bazowe, podanie niewłaściwego adresu, czy numeru dowodu osobistego może przynieść wiele komplikacji. Dlatego zawsze sprawdź dwa razy, czy nie popełniłeś błędu przy wypełnianiu tak ważnego punktu.

Każdy, kto przymierza się do podpisania umowy kredytowej, powinien też upewnić się, czy będzie miał możliwość wcześniejszej spłaty pożyczonych pieniędzy. Wśród innych ważnych kwestii, na jakie warto zwrócić uwagę, znalazły się: sposób zabezpieczenia spłaty, warunki dokonywania zmian i rozwiązywania umowy, zasady oraz termin spłaty.

RRSO - jedna z najważniejszych informacji!

Chodzi tutaj o Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, która informuje o rzeczywistym koszcie kredytu, który ponosi kredytobiorca. Pozwala ona na porównanie kilku ofert i wybranie tej najkorzystniejszej. Niestety sama informacja o oprocentowaniu zobowiązania nie jest wystarczająca, trzeba mieć na uwadze inne koszty.

Zgodnie z najnowszymi przepisami RRSO jest wskaźnikiem, który musi być podany przy każdej ofercie kredytu. Jeżeli oprocentowanie wydaje Ci się bardzo korzystne, to koniecznie przed podpisaniem dokumentów upewnij się, ile wynoszą koszty całościowe. Różnica może być bardzo znacząca!

Strona internetowa banku - cenne źródło informacji!

Przed zawarciem umowy o kredyt warto skorzystać z informacji umieszczonych na stronie danego podmiotu. Dobrym przykładem jest tutaj Santander Consumer Bank. To tam można znaleźć wyjaśnienie wielu kwestii związanych z zaciąganiem zobowiązania, między innymi listę zaświadczeń o dochodach. Oprócz tego istnieje możliwość skorzystania ze wsparcia konsultanta, który wyjaśni wszelkie niejasności. Jest też dostęp do różnych ważnych wzorów dokumentów, a także lista najczęściej zadawanych pytań. Zawsze wybieraj oferty podmiotów, które cieszą się dużym zaufaniem.


Artykuł sponsorowany

reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".