• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2068
  • Dodano: 2019-04-29 / 07:09
  • Komentarzy: 1

Odłączyły się wagony, uderzyły w cysternę. Opolscy strażacy ćwiczą przeróżne scenariusze

 
 
Odłączyły się wagony, uderzyły w cysternę. Opolscy strażacy ćwiczą przeróżne scenariusze

(Fot. KW PSP Opole)

Opolscy strażacy ćwiczą w różne scenariusze. Tym razem ćwiczenia strażaków polegały na pomocy poszkodowanym w wyniku wykolejenia się pociągu.


W trakcie jazdy z pociągu pasażerskiego odłączyły się trzy wagony. Jeden z nich uderzył w samochód osoby, a kolejny w ciągnik siodłowy z cysterną, który z kolei uderzyła w budynek nastawni. W zdarzeniu poszkodowanych zostało kilkanaście osób. Tak pokrótce można scharakteryzować scenariusz ćwiczeń "Wagon 2019" na poligonie w Pępicach, które to odbyły się w dniu 24 kwietnia 2019 roku.

Ćwiczenia, których organizatorem była Komenda Powiatowa PSP w Brzegu miały przede wszystkim na celu doskonalenie współpracy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego "Brzeg" i Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej "Brzeg".

Ponadto strażacy z powiatu brzeskiego doskonalili umiejętności działań podczas katastrof kolejowych i drogowych, ewakuacji i wykonania dostępu do osób poszkodowanych w tego typu zdarzeniach oraz techniki stabilizacji uszkodzonych konstrukcji kolejowych i drogowych.

W ćwiczeniach oprócz strażaków z JRG Brzeg i JRG Grodków wzięli również udział druhowie z OSP Przylesie, OSP Lipki i OSP Skarbimierz. Ćwiczenia odbyły się na terenie Ośrodka Szkolenia Inżynieryjno-saperskiego 1 Brzeskiego Pułku Saperów.

Podobne ćwiczenia przeprowadzono w lutym 2019 roku w Nysie. Tam strażacy udzielali pomocy przy wypadku z udziałem pociągu towarowego i 2 samochodów osobowych. Działania przy wypadku prowadzili strażacy ochotnicy z Polski i Czech. Działania polegały głównie na ewakuacji osób z rozbitych pojazdów, segregacji poszkodowanych (tzw. triage) i udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-04-29 10:11:14 [5.173.48.*] id:1574307  
Papa Smerf: Napisał postów [600], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
W gdzie wybuchy? Żeby było bardziej realistycznie...

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia