• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4888
  • Dodano: 2019-04-24 / 10:03
  • Komentarzy: 18

Inspektorzy TOZ odebrali z "hodowli" 10 psów. Żyły w makabrycznych warunkach

 
 
Inspektorzy TOZ odebrali z "hodowli" 10 psów. Żyły w makabrycznych warunkach

(Fot. TOZ Opole)

Inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami ponad sześć godzin walczyli o ratunek dla 10 psów w Lewinie Brzeskim. Horror i gehenna zwierząt trwała tam od lat. To, co zastali na miejscu nie da się opisać prostymi słowami.


Inspektorzy TOZ przyjęli zgłoszenie o "hodowli" w Lewinie Brzeskim, gdzie psy miały być przechowywane w makabrycznym stanie.

- "Psy w bardzo złych warunkach", dostajemy takie zgłoszenia prawie codziennie. Jadąc nie wiemy na co mamy się przygotować. Niestety w tym miejscu zastaliśmy warunki, których się nie spodziewaliśmy. Psy pozamykane w pospawanych klatkach, dzięki czemu nigdy nie były przez nikogo wyprowadzane na choćby mały spacer. Usłyszeliśmy coś gorszego - psy na spacer przerzucane są przez kraty - nie chcemy widzieć jak przez kraty przerzuca się ciężkie zwierzę - opowiadają członkowie TOZ-u.

- W klatkach totalny gnój, tego nie da się opisać innym słowem. Śmierdzący z oddali obornik, prawdopodobnie nigdy nie sprzątany. Zwierzaki pozamykane, gdzie popadnie, wszędzie słychać tylko ujadanie i przeraźliwy skowyt. Totalny syf. Bez bud znajdowały się tam owczarki, rottweilery, labradory. Jeden z labradorów ślepy i zapewne nigdy nie leczony. Ponoć "hodowla" ma ponad 10 lat, a psy bez człowieka stały się półdzikie, wylęknione i agresywne. Oblepione odchodami i posklejane moczem, koszmarny widok i smród. Brudna zardzewiała woda. Nie mogliśmy ich tam zostawić - słyszymy dalej.

Właściciele zrzekli się 10 psów, dzięki czemu działacze TOZ-u unikną długotrwałych przepraw sądowych o ich odebranie. Mimo to były właściciel musi liczyć się z czekającym go postępowaniem sądowym o znęcanie nad zwierzętami na podstawie odpowiednich paragrafów ustawy o ochronie zwierząt.

- Teraz zwracamy się do wszystkich kupujących w "hodowlach", czy wy kiedykolwiek zastanawialiście się w jakich warunkach żyli wasi podopieczni? Co przechodzą rodzice cudownych szczeniaczków, sprzedawanych często na ulicy, tak aby nie można było znaleźć właściciela hodowli? To właśnie takie przykładowe miejsce, jedno z tysięcy w Polsce! Płacicie za zwierzęta, które są rozmnażane w takich właśnie okolicznościach. Kupując w pseudo hodowlach powodujecie, że takie miejsca mają rację bytu - apelują działacze TOZ.

Przed działaczami TOZ-u teraz duże zadanie. Zrobią wszystko, by psy nie trafiły dożywotnio do schroniska. W tym momencie zwierzęta nie mają gdzie nabrać zaufania do ludzi. W domach tymczasowych brak jest na tę chwilę miejsc. - Psiaki muszą być hotelowane, a to są dla nas gigantyczne koszty. Musimy je też przed wszystkim pokazać weterynarzowi, bo pewnie tam nigdy nie były, wyleczyć, wykąpać i wyczyścić, wyżywić i umówić z behawiorystą. Błagamy o jakąkolwiek pomoc w tej sprawie. Być może też znajdą się osoby, które wspomogą nas domami tymczasowymi - słyszymy.

- Serdeczne podziękowania należą się Policji z Lewina Brzeskiego, która zapewniła naszym wolontariuszom warunki bezpiecznego działania oraz pracownikom Urzędu Miasta w Lewinie Brzeskim za udzielone w trakcie interwencji wsparcie. Poza tym podziękowania ślemy do Fundacji SOS dla Zwierząt i schroniska Psia Chata, które przejęły od nas cztery zwierzaki. Dziękujemy też Chata Leona z Leszkiem Koisem, który również przyjechał na miejsce i zabrał 4 wylęknione psy. Koszta dla nas ogromne. Dziękujemy również wszystkim innym osobom zaangażowanym w pomoc w tej sprawie - słyszymy dalej.

Osoby, które potrafią wspomóc finansowo opiekę nad gromadką tych psiaków mogą zrobić to poprzez przelew na poniższe dane,
Lub wpłacić na stronę zbiórki

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, Oddział w Opolu
ul. Katedralna 6/4 45-008 Opole
Numer konta: 91 2340 0009 0580 2460 0000 0085
Tytuł przelewu: Pseudo z Lewina
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia