• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3886
  • Dodano: 2019-04-23 / 11:04
  • Komentarzy: 1

7 wypadków, 30 nietrzeźwych i dwie ofiary śmiertelne. Opolscy policjanci podsumowują święta

 
 
7 wypadków, 30 nietrzeźwych i dwie ofiary śmiertelne. Opolscy policjanci podsumowują święta

(Fot. Archiwum)

Opolscy policjanci przez 4 dni czuwali nad bezpieczeństwem w województwie. W okresie świątecznym przeprowadzili blisko 3500 badań na zawartość alkoholu. Z tej liczby zostało zatrzymanych 37 nietrzeźwych kierowców.


Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez Opolszczyznę czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Wstępny bilans tegorocznych świąt na drogach Opolszczyzny to 7 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a 5 zostało rannych.

Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Funkcjonariusze zbadali na zawartość alkoholu blisko 3500 kierowców. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez Opolszczyznę.

Od piątku (06.00 rano), do świątecznego poniedziałku, na terenie województwa opolskiego doszło do 7 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły, a 5 zostało rannych. Do pierwszego śmiertelnego wypadku doszło w piątek w Duczowie Małym, zginęła tam 58-letnia pasażerka Volkswagena. Do drugiego wypadku doszło w świąteczny poniedziałek w powiecie nyskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-letni kierowca volkswagena potrącił 60-letniego rowerzystę. Mężczyzna ten zginął na miejscu.

Policjanci przebadali blisko 3500 kierowców na zawartość alkoholu. Z tej liczby 37 z nich okazało się nietrzeźwych. To niestety o 7 kierowców więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym.

Policyjna akcja "Bezpieczny weekend - Wielkanoc" rozpoczęła się o 6 rano w piątek 19 kwietnia, a zakończyła w nocy w świąteczny poniedziałek.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-04-23 12:52:51 [5.173.55.*] id:1573916  
ALFredo: Napisał postów [1635], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Co tak słabo? :)

Nick:
Treść: