• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4599
  • Dodano: 2019-04-21 / 22:22
  • Komentarzy: 0

Spłonął dom w gminie Wołczyn. Przyczyna pojawienia się ognia nieznana

 
 
Spłonął dom w gminie Wołczyn. Przyczyna pojawienia się ognia nieznana

(Fot. Monika)

Na tę chwilę nie wiadomo jak doszło do pożaru budynku mieszkalnego na terenie gospodarstwa w miejscowości Szum (gmina Wołczyn). Mężczyzna, który zamieszkiwał budynek zdążył opuścić go przed interwencją strażaków.


O płonącym budynku w jednym z gospodarstw straż została poinformowana kilkanaście minut przed godziną 19:00 w niedzielę wielkanocną. Kiedy służby ratunkowe dotarły na miejsce zdarzenia ogniem objęta była znaczna część mieszkania, spłonął również dach budynku.

Według informacji przekazanych przez świadków, osoba zamieszkująca mieszkania zdążyła się ewakuować przed przyjazdem pierwszych jednostek straży. Ponieważ uskarżał się na złe samopoczucie, na miejsce zdarzenia zadysponowano także Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu.

W działaniach gaśniczych brało udział 10 zastępów straży pożarnej w tym m.in. JRG Kluczbork, OSP Wołczyn, OSP Gierałcice, OSP Szum, OSP Wąsice, straty oszacowano wstępnie na 100 tysięcy zł. Przyczyny pojawienia się ognia ustala policja.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".